Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Παρασκευή, 09.12.2016, 00:01
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum teniesonline.ucoz.com » Ταινίες » Ταινίες που πρέπει να τις δείτε » προτεινώμενες ταινίες.
προτεινώμενες ταινίες.
inioxosDate: Πέμπτη, 01.09.2016, 00:03 | Message # 1
Group: Vip
Status: Offline
Ασχέτως σε ποια κατηγορία ανήκουν όλοι έχουμε να προτείνουμε κάποιες ταινίες που δεν σε κουράζουν η κοιμίζουν στο πρώτο μισάωρο αλλα αξίζουν για ένα ευχάριστο 2ωρο χωρίς προβληματισμούς και βαρύγδουπα πρωταγωνιστικά ονόματα.
Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει να ξεκινήσω μια ταινία που κάποιοι προτείνουν και οχι τελείως τυχαία και τελικά να μου χαλάση και η διάθεση.

Message edited by inioxos - Πέμπτη, 01.09.2016, 00:04
txc2004Date: Πέμπτη, 01.09.2016, 16:29 | Message # 2
Οι ταινίες παρακάτω είτε έχουν κάποιο βαθύτερο νόημα είτε είναι απλά υπέροχες είτε και τα δύο!

The Fountain / Η πηγή της ζωής (2006)

August Rush - Η Μελωδία της Καρδιάς (2007)

An Inspector Calls (2015)

Patch Adams (1998)

What Dreams May Come / Θα σε βρω στον Παράδεισο (1998)

The Green Mile / Το πράσινο μίλι (1999)

Pay It Forward - Χωρίς Αντάλλαγμα (2000)

The Ron Clark Story (2006)

P.S. I Love You / Υ.Γ. Σ`Αγαπώ (2007)

Bridge to Terabithia/Η γέφυρα για την Τεραμπίθια

Hachi: A Dog's Tale / Η Ιστορία Ενός Σκύλου (2009)

Miracle in Cell No. 7 / 7-beon-bang-ui seon-mul (2013)

The Harvest (2013)

Danika (2006)

Shelter / Το Άσυλο / 6 Souls (2010)

Silent Hill (2006)

Επειδή οι περισσότερες ταινίες είναι να χάσετε την γη κάτω από τα πόδια σας άντε και τρεις ευχάριστες και γεμάτες νόημα ταινιούλες για μικρά και μεγάλα παιδιά!

Μπαμπούλας Α.Ε. / Monsters, Inc. (2001)

Nanny McPhee/ Νάνι ΜακΦι: Η Μαγική Νταντά (2005)

Miracle on 34th Street (1994)

Και νομίζω οι τοπ κωμωδίες!

Bruce Almighty / Θεός για μία εβδομάδα

You Don't Mess with the Zohan / Ζόχαν: Πράκτορας Υψηλής Κομμωτικής (2008)

Message edited by txc2004 - Παρασκευή, 02.09.2016, 18:25
inioxosDate: Παρασκευή, 02.09.2016, 04:11 | Message # 3
txc2004,
Σε ευχαρηστώ φιλε μου που ανταποκρίθηκες στο "προτεινώμενες ταινιες", καποιες απο αυτες δε της εχω δει.
Ελπιζω να υπαρξουν και αλλα ατομα να προτεινουν αυτες που νομιζουν αξιολογες με την γνωμη τους.

Message edited by inioxos - Παρασκευή, 02.09.2016, 04:12
txc2004Date: Τρίτη, 06.09.2016, 12:14 | Message # 4
Έβαλα συγκεκριμένες ταινίες που έχουν να προσφέρουν κάτι και δεν είναι και πολύ γνωστές...

Τώρα αν βάλω από όλες τις κατηγορίες, θα βάζω ασταμάτητα ταινίες...!

Ονόματα που υπόσχονται ότι θα δεις και θα ευχαριστηθείς ταινία:

Robin Williams, Anthony Hopkins, Tom Hanks, Morgan Freeman, Mark Strong
Bruce Willis, Denzel Washington, Matt Damon, Jason Statham, Liam Neeson, Will Smith
George Clooney, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Jackie Chan, Jim Carrey
Jodie foster, Nicole Kidman

Στην αρχική σελίδα, στο μεγάλο πεδίο αναζήτησης που λέει "Αναζήτηση βάσει ηθοποιών και χρονολογίας" μπορείτε να κάνετε αναζήτηση με ονόματα ηθοποιών...

Μπορείτε να κοιτάτε και τι βλέπει, κάποιος κοιτώντας στο προφίλ του, εκεί που λέει "Σχόλια σε ταινίες" - προϋποθέτει να έχει αφήσει σχόλια σε ταινίες - έτσι λοιπόν μόλις μάθετε τους άλλους χρήστες και ξέρετε τι βλέπουν και συμφωνείτε στις προτιμήσεις, μπορείτε να παίρνεται ιδέες...

Τέλος μπορείτε να ρωτάτε πάντα στο τσατ, ανάλογα με το τι έχετε όρεξη εκείνη την μέρα να δείτε...

Message edited by txc2004 - Τρίτη, 06.09.2016, 12:17
irene139Date: Τρίτη, 06.09.2016, 19:40 | Message # 5
Group: χρήστες
Καλησπερα εμενα προσωπικα αυτες οι ταινιες μου αρεσουν παρα πολυ και θα τις προτεινα ανεπιφυλακτα:
Maze Runner/Ο Λαβυρινθος
Maze Runner:scortch trials/Ο Λαβυρινθος:Πυρινες δοκιμασιες
Dear John/Αγαπημενε μου John
Me before you/Πριν ερθεις εσυ
The fault in our stars/Το λαθος αστερι
If I stay/Αν μεινω
Hunger Games/Αγωνες πεινας(ολες οι ταινιες μου αρεσυν πολυ αλλα η αγαπημενη μου ειναι το mockingay:part1)
The last song/Το τελευταιο τραγουδι(αν και δεν μου αρεσει η miley cyrus η ταινια ειναι καταπληκτικη)
Before sunrise/Πριν το ξημερωμα
DunsonDate: Παρασκευή, 14.10.2016, 15:18 | Message # 6
Birdy: Δύο έφηβοι, πριν και μετά τη ζωή τους στο πόλεμο στο Βιετνάμ. Μετά το πόλεμο, ο Birdy, δε θα είναι ο ίδιος. Ο Al προσπαθεί να τον βοηθήσει. Από τους πρώτους ρόλους του Nicolas Cage. Φοβερή ερμηνεία. Ανεπιφύλακτα.

Sleep Dealer: Επιστημονική φαντασία, αναμνήσεις που δεν είναι δικές σου, κυβερνητικά μυστικά, και έρωτας στο υποβαθμισμένο Μεξικό του μέλλοντος...

The Edukators :  Οι μέρες της αφθονίας σας είναι τελειωμένες. Αναρχία, ή καπρίτσιο;

Kontroll  : Οι αποτυγχημένοι ελεγκτές, ο μποτάκιας, αγώνες θανάτου μεταξύ τραίνων, ένα κορίτσι κούνελος, και ένα μυστηριώδης δολοφόνος που σπρώχνει ανθρώπους στις ράγιες.

Passengers : 5 επιβάτες έχουν επιζήσει από ένα αεροπορικό δυστύχημα ωστόσο με διαφορετικές ή και καθόλου μνήμη από το ατύχημα.Η ψυχολόγος που τους κάνει συνεδρίες συναντά τον εκπρόσωπο της αεροπορικής εταιρείας μόνο και μόνο για να πειστεί οτι πρόκειται για κάποιο είδος συνομωσίας...Θα καταφέρει να ξεσκεπάσει την αλήθεια;

Tsotsi: Ένας νέγρος γκάνγκστερ εγκληματίας του δρόμου, βρίσκει ένα μωρό στο πίσω κάθισμα του αμαξιού που μόλις έκλεψε, και πρέπει να πάρει μια απόφαση. Μέσα σε 6 μέρες, αλλάζει ολόκληρη η ζωή του...

Midnight Meatrain: Ένα τραίνο που δε σταματάει στη τελευταία στάση. Γυναίκες και άντρες που εξαφανίζονται. Μια αινιγματική φιγούρα χασάπη...Άδειες κόγχες ματιών, μπαλντάδες και βαριοπούλες. Κι ένας φωτογράφος που πρέπει να εξελίξει τη δουλειά του. Εκεί που θα τον οδηγήσει το τελευταίο τραίνο όμως, δε θα έχει επιστροφή...

Lost Highway: H χαμένη λεωφόρος του Λιντς. Για όσους νομίζουν οτι είναι, αλλά δεν υπάρχουν. Όποιος θέλει περαιτέρω πληροφορίες, να δει την ταινία...

Donnie Darko: Θα σου πάρει από 2 και παραπάνω φορές να συνειδητοποιήσεις τι είδες. Ένα κλαδί του χωροχρόνου επιδιορθώνεται κι επιδιορθώνει τους ανθρώπους μέσω ζωντανών εμπειριών/αναμνήσεων. Φιλοσοφική αναζήτηση του Θεού, ένας γκρί νεκρός κούνελος, ψυχεδέλεια, και σκουληκότρυπες στο χρόνο μέσα από τις οποίες γλιστράνε τουρμπίνες αεροπλάνων. Ο νεαρός διαταραγμένος Donnie Darko, τι ρόλο παίζει σε αυτό;

(δείτε αυτές και θα επανέρθω με περισσότερες)

Message edited by Dunson - Παρασκευή, 14.10.2016, 15:27
alex@Date: Σάββατο, 15.10.2016, 23:15 | Message # 7
Ασχέτως με το αν συμφωνώ με τις παραπάνω ταινίες, θα ήθελα κι εγώ να προσθέσω δύο δικές μου που μου ρχονται πρόχειρα... Mierdas duermes και Enough!
ti8agineitora1Date: Πέμπτη, 10.11.2016, 00:42 | Message # 8
Remember me.
The notebook. 
Death Race
Navasr21Date: Σάββατο, 12.11.2016, 11:28 | Message # 9
Victoria 2015
Forum teniesonline.ucoz.com » Ταινίες » Ταινίες που πρέπει να τις δείτε » προτεινώμενες ταινίες.
Page 1 of 11
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια