Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Παρασκευή, 09.12.2016, 21:21
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 9 of 12«12789101112»
Forum moderator: Arthur 
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
«Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια
kostas-driverDate: Παρασκευή, 24.06.2016, 16:15 | Message # 121
Group: Σύμβουλος Ταινιών
Status: Offline

Ε μετά απο αυτό, να μην απολαύσω το θάνατό του με τον ίδιο ακριβώς τρόπο;Ήταν κάθαρση για μένα!!

alex@
Προσωπικά αντί για τα "κουταβάκια" του Ραμσεϊ στην τελευταία σκηνή του επεισοδίου θα προτιμούσα ένα λυκόπουλο γμτ να κάνει την δουλειά όπως πρέπει...
Έχουν καλύτερη γνώση στο πως να ξεκινάνε το "κύριο πιάτο" στο τραπέζι που τους προσφέρεται...  biggrin

dreamcatchDate: Σάββατο, 25.06.2016, 20:08 | Message # 122
Group: χρήστες
Λοιπον δεν εχω δει τα 2-3 τελευταια επεισοδια και με αυτα που διαβαζω με ιντριγκαρετε πολυ,εχω ξεκινησει μια αλλη σειρα(παλια) γιατι δεν μπορουσα να περιμενω το Game of thrones και θα τα δω ολα μαζεμενα τα επεισοδια να το ευχαριστηθω!Δεν ξερω και εγω πως συγκρατιεμαι να μην τα δω!Μαλλον θα το απολαυσω απο οτι φαινεται πολυ και θα ανακουφιστω για τον θανατο ενος  απο τους πιο ενοχλητικους χαρακτηρες του Game of thrones!
kentiaDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 12:46 | Message # 123
Group: Vip
ειπαν πολλοι οτι το τελευταιο επεισοδιο ηταν πολυ καλυτερο απ το 9ο της σεζον.σορρυ αλλα διαφωνω. ηταν καλο αλλα οχι τοσο καλο. για καποιο λογο το βρηκα αρκετα υποτονικο για φιναλε σεζον. ενα πραγμα εγινε μονο που δεν περιμενα. τα υπολοιπα ηταν αναμενομενα. συσπειρωση των οικων επιτελους και τωρα η μονη σκηνη που περιμενω να δω ειναι αναμετρηση σερσει με ντανι! οι δυο κυριες των οικων θα δωσουν μαχη για τον σιδηρουν θρονο! σκυλλα εναντιον χαρυβδης! αντε παλι αναμονη 10μηνων...αυτο ειναι το κακο. φυσικα ηταν ο κυκλος που μας εδωσε μια ανακουφιση για τους σταρκ και επιτελους πολλα αναπαντητα ερωτηματα που αιωρουνταν απαντηθηκαν. οι οικοι του βορρα στηριζουν σταρκ, οι μαρτελ,ταιρελ(οτι απεμεινε δλδ), γκρειτζοι στηριζουν ταργκαριεν και ετσι οι λαννιστερ εμειναν μονοι μετα το τελος των φρευ...ο μονος που χαλαστηκε με την εξελιξη στο γουιντερφελ ειναι ο μπειλις και στανταρ το οτι εμεινε ζωντανος θα δημιουργησει προβληματα παρακατω. ο τυπος μιλαμε εχει το απολυτο θρασος για να εχει αξιωσεις για τον σιδηρουν θρονο απο που κι ως που? και ως τωρα παντα ξεφευγει παρολες τις ιντριγκες που εχει στησει. ελπιζω το τελος του να ερθει απ την σανσα. τελικα οι γυναικες σ αυτη τη σειρα αν και περνανε δια πυρος και σιδηρου βγαινουν πιο δυνατες απ τους αντρες...δες και λυαννα μορμοντ! μια σταλια αλλα το λεει η καρδουλα της!
George_ChDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 14:18 | Message # 124
2 season τι θα βλέπουμε???

Για εμένα αυτη η season προσφερε ικανοποιηση επειδη ήταν λυτρωτικη
Κατα τα άλλα έγινε πολυ προχειρη, ΚΑΚΗ δουλεια στο σενάριο.

Πήραν ότι ιδεες τους αφησε ο μαρτιν και τα έκαναν σκατα....
Αντε να δούμε τι θα γίνει στις επόμενες 2 season....

Ευτυχως ενδιαμεσα θα βγει το Winds of Winter (6ο βιβλιο ) και θα πάρουν καμια ιδέα οι σεναριογράφοι
JimijimDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 14:50 | Message # 125
Πιο πολύ με άρεσε το τελευταίο επεισόδιο...Επιτέλους κάθαρση για όλους τους χαρακτήρες...ειδικά οι σκηνές της αρυα  που σκότωσε τον γέρο και του john snow όταν σηκώθηκαν όσοι άρχοντες δεν τον βοήθησαν στην μάχη και φώναζαν δυνατά στο τέλος  όλοι "βασιλιάς του βορρά" με συγκίνησε..!!!!Γενικά αυτή η season ήταν η καλύτερη από τις υπόλοιπες με 2 χορταστικά τελευταία επεισόδια...και τέλος η μάχη για την κατάκτηση του θρόνου τώρα Επιτέλους αρχίζει....!!!
naoumDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 15:25 | Message # 126
1. Σπουργίτια καλοψημένα... Τα αγαπημένα μου...
2. Ο Γρηγοράκης ο Κλεγκέιν έχει ομορφύνει πολύ τώρα τελευταία... :p
3. Ρε μ...δουλε Τόμμεν και μεις αγαπήσαμε, δεν κάναμε έτσι... Η Σέρσεϊ, εν τω μεταξύ, όλα τα λεφτά είναι: κάνει υπομονή και τελικά της τη βαράει ανάποδα και τους καθαρίζει όλους...
4. Εκείνος ο μέγας πορνόγερος- Μέιστερ στο στομάχι μου καθόταν... Πολύ το χάρηκα...
5. Η Άρυα έκανε ακόμα κάτι σωστό (το δεύτερο βασικά)...
6. Ο μπουρδελιάρης (για) βασιλιάς..;;;; Όπως λέμε π.χ.: " ο Καραγκιόζης γιατρός"..;
7. Ο Μπέντζεν είναι ψόφιος...;

Και γω πιστεύω πως οι σκηνοθέτες τα έχουν κάνει χάλια, παρόλα αυτά... Άντε και του χρόνου...

Message edited by naoum - Δευτέρα, 27.06.2016, 15:29
marap_pap87Date: Δευτέρα, 27.06.2016, 15:57 | Message # 127
Ρε παιδιά με αυτό το επεισόδιο μου σηκώθηκε η τρίχα! Τι κακίστρο που είναι αυτή η Σέρσει, αλλά πανέξυπνη! Καλά τους έκανε τους Σπουργίτες  biggrin ! Αν και, εγώ νόμιζα ότι η Μάρτζορι είχε καταστρώσει σχέδιο, αφού έστειλε και τη γιαγιά της να φύγει από το Κινγκς Λάντινγκ. Δίκιο είχε και ο σερ Ντάβος, που ζήτησε να σκοτώσουν την Μελισσάντρα, αλλά και αυτή με το δίκιο της αφού συμφώνησαν και οι γονείς της πριγκίπισσας εξ αρχής! Το τέλος με τον Τζον Σνόου πολύ καλό και αυτό!
Αυτό που με θυμώνει με την σειρά είναι το ότι πρέπει να περιμένουμε 10 μήνες για να βγει καινούργια σεζόν, ενώ τα γυρίσματα τελειώνουν σε περίπου 1,5-2 μήνες το πολύ. Αφού εγώ είχα σταματήσει να το βλέπω για λίγο καιρό, και δεν μπορούσα να θυμηθώ τίποτα!

Να και μια φώτο του ωραίου Ράμσει, που ακόμα και τώρα που πέθανε αναρωτιέμαι γιατί αρέσει μόνο σε εμένα!
:p biggrin :D wink
Attachments: 9797930.jpg(46Kb)

Message edited by marap_pap87 - Δευτέρα, 27.06.2016, 15:58
kentiaDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 16:06 | Message # 128
Quote marap_pap87 ()
Δίκιο είχε και ο σερ Ντάβος, που ζήτησε να σκοτώσουν την Μελισσάντρα, αλλά και αυτή με το δίκιο της αφού συμφώνησαν και οι γονείς της πριγκίπισσας εξ αρχής
 ο σταννις και η γυναικα του συμφωνησαν επειδη πιστεψαν στα λεγομενα της μελ. ηταν κατι σαν την θυσια της ιφιγενειας για να πνευσει ουριος ανεμος...ε εδω για να μπορεσει το στρατευμα να επιβιωσει...αλλα οπως και να χει ηταν μαρτυρικος θανατος και μαλιστα δεν εμφανιστηκε κανεις απο μηχανης θεος για να λυτρωσει το κοριτσακι. ο τζον δεν θα μπορουσε να τη σκοτωσει γιατι της χρωσταει τη ζωη του που τον επανεφερε αλλα δεν γινοταν να της επιτρεψει να μεινει και εκει. παντως ειναι και στη λιστα της αρυα και ειμαι περιεργη να μαθω αν τελικα θα χει την τιμη να την βγαλει απ την μεση. ασε που με αφησε με την αισθηση πως απ τη στιγμη που καταλαβε οτι ερμηνευσε λαθος τον οιωνο και θυσιασε την σηριν το φερει βαρεως και θα προτιμουσε η ποινη της να ειναι θανατος. τη βλεπω σαν να εχει παραιτηθει γενικα....ο ρολος της σ αυτη τη σεζον ηταν πολυ μικρος και περιεργως ησυχος. η μονη ιερεια που πηρε τα πανω της με μια και μονη εμφανιση ειναι η κινβαρα.
George_ChDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 16:23 | Message # 129
Quote naoum ()
6. Ο μπουρδελιάρης (για) βασιλιάς..;;;; Όπως λέμε π.χ.: " ο Καραγκιόζης γιατρός"..;
7. Ο Μπέντζεν είναι ψόφιος...;

6. Θα διαφυλαττει την ειρηνη μέχρι να εκλεχθουν (που νομιζει ότι είναι??) οι νέοι ηγετες
7. Είχε ειπωθει ότι θα πέθαινε και εκει που πήγε να γινει white walker, σταματησαν την καταρα τα παιδια του δασους και εμεινει μισός-μισός

Quote Jimijim ()
και τέλος η μάχη για την κατάκτηση του θρόνου τώρα Επιτέλους αρχίζει....!!!

Ποια μάχη??
Με κάποια λογικη πρέπει να καταστραφει ο στρατος της Ντάνυ αλλιώς δεν την σταματάει κανεις....
naoumDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 16:36 | Message # 130
Quote George_Ch ()
7. Είχε ειπωθεί ότι θα πέθαινε και εκεί που πήγε να γινει white walker, σταμάτησαν την κατάρα τα παιδιά του δάσους και έμεινε μισός-μισός

Ωραίος! Τώρα κατάλαβα γιατί δε μπορεί να περάσει από το τείχος! Thanks!
MythologosDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 18:51 | Message # 131
And after the Age of Kings, here comes the Age of Queens.
JimijimDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 19:02 | Message # 132
Quote kentia ()
Ποια μάχη??Με κάποια λογικη πρέπει να καταστραφει ο στρατος της Ντάνυ αλλιώς δεν την σταματάει κανεις....

Είδωμεν φίλε μου στην επόμενη season.... wink
tarantulaDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 19:34 | Message # 133
naoum,
Θυμάσαι τι είχες πει για την Άρυα;

1. Μια φορά να μη μπλέξει αυτό το μαλακομπούκωμα η Άρυα... Καημό το έχω δηλαδή...

Κοίτα να δεις πως αλλάζουν τα δεδομένα...

5. Η Άρυα έκανε ακόμα κάτι σωστό (το δεύτερο βασικά)...

Είναι η αγαπημένη μου assassin... μετρημένα τα λόγια σου... αλλιώς προβλέπω να γράφεσαι σε "blacklist"...  :D

Message edited by tarantula - Δευτέρα, 27.06.2016, 19:35
JimijimDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 21:31 | Message # 134
Quote Jimijim ()
Είναι η αγαπημένη μου assassin... μετρημένα τα λόγια σου... αλλιώς προβλέπω να γράφεσαι σε "blacklist"...  :D

χαχαχα έγραψες..! biggrin
naoumDate: Δευτέρα, 27.06.2016, 23:35 | Message # 135
Quote tarantula ()

Έλα, πες την αλήθεια τώρα... Έψαχνες καιρό την ευκαιρία να μου κάνεις επίθεση... Μου τη φύλαγες... Παραδέξου το...

Είμαι δίκαιος! Μόλις έκανε 1-2 καλά έγραψα κάτι θετικό! Ο καθένας κρίνεται από τις πράξεις του, πάντως... Αν ξαναρχίσει να κάνει βλακείες, θα ξαναρχίσω να γράφω άσχημα για αυτήν...

Message edited by naoum - Δευτέρα, 27.06.2016, 23:43
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
Page 9 of 12«12789101112»
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια