Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Κυριακή, 11.12.2016, 06:06
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 8 of 12«126789101112»
Forum moderator: Arthur 
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
«Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια
alex@Date: Τρίτη, 21.06.2016, 14:20 | Message # 106
Group: Vip
Status: Offline
Νομίζω οτι ήταν το πιο γαμάτο επεισόδιο της σεζόν!

Επιτέλους είδαμε μία κανονική μάχη με τα όλα της!!!!
Επιτέλους η Σάνσα έκανε κάτι χρήσιμο...
Επιτέλους ψόφησε το απόβρασμα ο Μπόλτον.
Α! Και έχω να πω οτι πολύ θα ήθελα να έχω έναν αδερφό σαν το Τζον Σνόου... Το σάπισε το κωλοπαίδι!
Το άλογό του βέβαια, πιο αργό απ την καθυστέρηση έτσι. Ντιπ άχρηστο! Και νομίζω οτι απο το διάλογό του με την Κόκκινη γυναίκα μας έδωσαν ένα hint για το ποιός θα στρογγυλοκάτσει στο Θρόνο...
Επίσης, η Καλίσι με τη Σιδερένια λέσμποου, τί φάση;;;
kentiaDate: Τρίτη, 21.06.2016, 16:48 | Message # 107
δεν ξερω αν η συζητηση τους ειναι καποιο προοιμιο για το ποιος θα γινει ο αρχοντας των 7 ρηγατων αλλα σιγουρα ο τζον δεν θα προλαβει να δει την μερα ενθρονισης...κατι μου λεει οτι αυτο που ειπε οτι σε ανεστησε για να ξαναπεθανεις και χρειαζεσαι για να εκπληρωθει μερος ενος σχεδιου σημαινει οτι ο τζον θα δωσει τη μαχη εναντιον των νεκρων αλλα εκει καπου θα χασει και τη ζωη του.
DelospapDate: Τρίτη, 21.06.2016, 18:56 | Message # 108
Group: χρήστες
Αυτη η Σανσα μακαρι να πεθανει πραγματικα μακαρι. Ειχε συναντηση με τον μικροδαχτυλο το οποιο ποτε δεν ειπε στον τζον οπως και ποτε δεν του ειπε οτι μπορει να του φερει ιπποτες απο την κοιλαδα για ενισχυση. Ο κακομοιρης ο τζον του κλωτσου και του μπατσου παντου και συνεχεια να βγαζει το φιδι απο την τρυπα. 
Για την αφανιση των σταρκ φταινε ο Νεντ που κοιμοταν ορθιος και ακουγε την γυναικα του, που του λεγε να εμπιστευεται τον μικροδαχτυλο, η Κατλυν που εχωνε την μυτη της παντου και ελυθερωσε τον τζειμι (που ουσιαστικα δημιουργησε χασμα αναμεσα στον ρομπ και στους οικους του βορρα) και η Σανσα που κανει ολο μαλακιες. Τουλαχιστον οι πρωτοι 2 πεθαναν αυτη η ηλιθια ποτε θα μας κανει την τιμη ?
kentiaDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 00:09 | Message # 109
πολυ μενος για τη σανσα...δεν το βρισκω σωστο στην προκειμενη φαση. να μου πεις για τις προηγουμενες σεζον να το καταλαβω...εχει υπαρξει τρομερα φαντασμενη στο ροζ συννεφακι της, εκανε τη μια βλακεια πανω στην αλλη και ολα τα λαθη της την εφεραν σ αυτην την κατασταση. οκ δεν ειπε στον τζον οτι θα ζητουσε βοηθεια απ τον μπειλις αλλα μην ξεχναμε οτι εχει μια ιδιαιτερη σχεση με εκεινον κατι που δεν ξερουμε που θα καταληξει. ειδαμε μια σανσα πολυ δυναμικη απ τη στιγμη που βρεθηκε με τον τζον αποφασισμενη να μην ξαναγυρισει στον ραμσει με οποιοδηποτε τιμημα. μεχρι και την σκηνη που του επιτεθηκαν στα σκυλια εμεινε να παρακολουθησει. απ τη στιγμη που εκρυψε απ τους αρχοντες της κοιλαδας το τι εγινε με την θεια της φανηκε οτι θα εξελιχτει σε πολυ διαφορετικο χαρακτηρα για χαρη του μικροδαχτυλου. να δουμε που το πανε τωρα με αυτην την σχεση που υποννοειται...
naoumDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 00:11 | Message # 110
Και μένα μου άρεσε αρκετά το επεισόδιο, αλλά ήθελα να δείξει καλύτερα τη σκηνή που γευματίζουν τα σκυλάκια...

Επίσης, μου έχει δημιουργηθεί μια εντύπωση... Είναι ιδέα μου ή στο G.O.T. σκοτώνονται οι κίναιδοι τελικά..; (δεν είναι οι μόνοι που σκοτώνονται προφανώς, αλλά λέω...)

Message edited by naoum - Πέμπτη, 23.06.2016, 16:52
kentiaDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 00:28 | Message # 111
οχι ρε...ο λορας ακομη ζει....  taunt
alex@Date: Τετάρτη, 22.06.2016, 08:03 | Message # 112
Quote Delospap ()
Ο κακομοιρης ο τζον του κλωτσου και του μπατσου παντου και συνεχεια να βγαζει το φιδι απο την τρυπα. Για την αφανιση των σταρκ φταινε ο Νεντ που κοιμοταν ορθιος και ακουγε την γυναικα του, που του λεγε να εμπιστευεται τον μικροδαχτυλο, η Κατλυν που εχωνε την μυτη της παντου και ελυθερωσε τον τζειμι (που ουσιαστικα δημιουργησε χασμα αναμεσα στον ρομπ και στους οικους του βορρα) και η Σανσα που κανει ολο μαλακιες.

Πραγματικά ο Τζον είναι αυτός που ρισκάρει τα πάντα για λογαριασμό των άλλων μονίμως... Πιστεύω οτι είναι ο μόνος απο τους Σταρκ που αξίζει τιμές και δόξες.
Όμως για τον αφανισμό των Σταρκαίων, εγώ πιστεύω οτι φταίει κυρίως η Σάνσα με τις μαλακίες της και τη μεγαλομανία της να γίνει βασίλισσα στο πλευρό του μαλακοτζόφρυ και λιγότερο ο Νεντ που ήθελε να κάνει πάντα το χατίρι των κοριτσιών του, ενώ με τους γιους του ήταν πάντα σκληρότερος. Και της αξίζει τελικά να της χώσει ένα βρισίδι κάποιος για όλα αυτά που έκανε στο Γουίντερφελ και να τη στείλουν να κάνει παρέα στον αντρούλη της...
Απο την άλλη, πιστεύω οτι αυτή που πρέπει οπωσδήποτε να πεθάνει είναι η Άρυα, η οποία έχει- για κάποιο ανεξήγητο λόγο- ένα τεράστιο εγώ, απο τότε ακόμα που ζούσε ο πατέρας της αλλά δεν έχει προσφέρει τίποτα στην όλη ιστορία. Την παρακολουθούμε συνεχώς να περιπλανιέται, να τραυματίζεται κλπ αλλά αποτέλεσμα μηδέν εις το πηλίκο! Και δε νομίζω οτι έχει και κάτι να προσφέρει... Καμία ικανότητα. Εκτός αν κάτι μας κρύβουν και το αποκαλύψουν μετά! Πάντως δεν τη χωνεύω καθόλου!

Added (22.06.2016, 08:59)
---------------------------------------------

Quote naoum ()
αλλά ήθελα να δείξει καλύτερα τη σκηνή που γευματίζουν τα σκυλάκια...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Μας έδειξαν ένα σωρό θανάτους όσων συμπαθούσαμε κι αυτού του τσόγλανου μας έδειξαν κάτι ψιλά στο ημίφως του μπουντρουμιού!
Υπάρχουμε κι εμείς οι παράφρονες που θέλουμε ΑΙΜΑΑΑΑ!!! biggrin
Έπρεπε να τονίσουν παραπάνω την τιμωρία του!

Added (22.06.2016, 09:03)
---------------------------------------------

Quote kentia ()
δεν ξερω αν η συζητηση τους ειναι καποιο προοιμιο για το ποιος θα γινει ο αρχοντας των 7 ρηγατων αλλα σιγουρα ο τζον δεν θα προλαβει να δει την μερα ενθρονισης...κατι μου λεει οτι αυτο που ειπε οτι σε ανεστησε για να ξαναπεθανεις και χρειαζεσαι για να εκπληρωθει μερος ενος σχεδιου σημαινει οτι ο τζον θα δωσει τη μαχη εναντιον των νεκρων αλλα εκει καπου θα χασει και τη ζωη του

Μπορεί και να είναι έτσι. Αλλά θα ήταν πολύ άδικο να ξανάρθε στη ζωή για να ξαναπεθάνει χωρίς κανένα προσωπικό κέρδος. Τα δίνει όλα ρε γαμώτο αυτός ο Τζον! Πολύ τον συμπονώ... χαχαχαχαχα
Πάντως ας μην ξεχνάμε και το γεγονός οτι η ιέρεια έχει κάνει πολλές φορές λάθη στο παρελθόν.
kentiaDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 10:34 | Message # 113
Quote alex@ ()
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Μας έδειξαν ένα σωρό θανάτους όσων συμπαθούσαμε κι αυτού του τσόγλανου μας έδειξαν κάτι ψιλά στο ημίφως του μπουντρουμιού!Υπάρχουμε κι εμείς οι παράφρονες που θέλουμε ΑΙΜΑΑΑΑ!!!
Έπρεπε να τονίσουν παραπάνω την τιμωρία του!

αχαχαχαχα ναι ρε συ! δλδ μας εχουν δειξει τετοιες ωμες σκηνες με βασανιστηρια, θανατους και βιασμους και τωρα τους επιασε η ντροπη biggrin ...μη χειροτερα... περα απ την πλακα ομως καμια φορα λεω παει κανιβαλοι γιναμε ρε δλδ ποσο μπορει να μας εθιζει σε αποτροπαιες σκηνες αυτη η σειρα και να μην το αντιλαμβανομαστε υποσυνειδητα. οσο για τον τζον ουτε εγω θα θελα να μας αφησει χρονους γιατι ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας αλλα απ οτι εχουμε δει ως τωρα μας λαχταρησαν και με αλλους αγαπημενους  χαρακτηρες δυστυχως οποτε οι ελπιδες ειναι παντα λιγες για να τη γλυτωσει ο οποιοσδηποτε
tarantulaDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 13:41 | Message # 114
Απο την άλλη, πιστεύω οτι αυτή που πρέπει οπωσδήποτε να πεθάνει είναι η Άρυα, η οποία έχει- για κάποιο ανεξήγητο λόγο- ένα τεράστιο εγώ, απο τότε ακόμα που ζούσε ο πατέρας της αλλά δεν έχει προσφέρει τίποτα στην όλη ιστορία. Την παρακολουθούμε συνεχώς να περιπλανιέται, να τραυματίζεται κλπ αλλά αποτέλεσμα μηδέν εις το πηλίκο! Και δε νομίζω οτι έχει και κάτι να προσφέρει... Καμία ικανότητα. Εκτός αν κάτι μας κρύβουν και το αποκαλύψουν μετά! Πάντως δεν τη χωνεύω καθόλου!

alex@
,

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου...
Η Άρυα είναι αρκετά δυναμική... δεν το βάζει εύκολα κάτω... δεν είναι κλαψιάρικο ον, όπως η Σάνσα (αυτή κι αν έχει τεράστιο ΕΓΩ).
Παρά την μικρή της ηλικία έχει μάθει να προστατεύει τον εαυτό της και έχει "καθαρίσει" μερικά αποβράσματα...
Ως δολοφόνος κρίνει δίκαια...
Τόση εκπαίδευση δεν θα πάει πιστεύω χαμένη... θα πολεμήσει...
Εγώ την πάω...

Message edited by tarantula - Τετάρτη, 22.06.2016, 16:47
DelospapDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 14:58 | Message # 115
Quote kentia ()
πολυ μενος για τη σανσα...δεν το βρισκω σωστο στην προκειμενη φαση. να μου πεις για τις προηγουμενες σεζον να το καταλαβω...εχει υπαρξει τρομερα φαντασμενη στο ροζ συννεφακι της, εκανε τη μια βλακεια πανω στην αλλη και ολα τα λαθη της την εφεραν σ αυτην την κατασταση. οκ δεν ειπε στον τζον οτι θα ζητουσε βοηθεια απ τον μπειλις αλλα μην ξεχναμε οτι εχει μια ιδιαιτερη σχεση με εκεινον κατι που δεν ξερουμε που θα καταληξει. ειδαμε μια σανσα πολυ δυναμικη απ τη στιγμη που βρεθηκε με τον τζον αποφασισμενη να μην ξαναγυρισει στον ραμσει με οποιοδηποτε τιμημα

H Σανσα εξυπηρετει για εναν και μονο λογο μπας και μαθει τι πουστιες εχει κανει ο μπειλις και την προδοσια του τοσο στην κατλυν οσο και στο νεντ και τον σκοτωσει στο κρεβατι τους κατα τη διαρκεια του σεξ. Για μενα ειναι χειροτερα παραδειγματα γυναικας. Τουλαχιστον η Αρυα μπορει να μην  εχει προσφερει κατι ουσιαστικο αλλα αυτα που θελει τα κατφερνει. Μεγαλυτερο επιτευγμα μεχρι στιγμης να γινει κανενας. Η Σανσα ειναι τοσο σκατοψυχη που λεει στον τζον εμεσα νταξει και να χαθει ο ρικον δεν τρεχει κατι παραπλευρες απωλειες αρκει εγω να μην καταληξω στον ραμσει.
Επειδη ο συγγραφεας θα γραψει διαφορετικα τα γεγονοτα ευχομαι ο ραμσει να παρει την σανσα πριν βρει τον τζον και να την βασανισζει μεχρι να πεθανει απο βαθια γηρατια.

Message edited by Delospap - Τετάρτη, 22.06.2016, 15:00
MythologosDate: Τετάρτη, 22.06.2016, 16:27 | Message # 116
Συνειδητοποεί κανείς ότι αυτή τη στιγμή, άρχοντας του Winterfell είναι ο Τύριον;

Χαχαχα!
GiotalindaDate: Πέμπτη, 23.06.2016, 03:11 | Message # 117
θα ηθελα να δω τελικα τι θα γινει στο τελικο επεισοδιο και αν θα εξηγησουν επιτελους οτι ο τζον δεν ειναι μπασταρδο του νεντ σταρκ και αν ειναι τελικα παιδι του ρειγκαρ ταργκαρυεν και της λυαννας , γιατι μην ξεχναμε οτι ο ρομπερτ μπαραθηον εδωσε ευλογιες οταν το βουνο σκοτωσε την ελια μαρτελ και το μωρο κ τα παιδια του ρειγκαρ και της ελιας μαρτελ και μια ειχαν μαλωσει αγρια γιαυτο το λογο, ο νεντ τον προστατευε λεγοντας οτι ειναι δικο του μπασταρδο για να μην τον σκοτωσει και αυτον, αλλωστε ειχε δωσει μια υποσχεση στην λυαννα και ισως γιαυτο και τον ειχε αδυναμιαΜπορει γιαυτο και εδειξαν και το οραμα που ειδε ο μπραν με τον νεντ να βρισκει τν βασιλικη φρουρα να φυλανε τν αδερφη του. Ισως να αποδειχτει οτι ο τζον ειναι παιδι της λυαννας αλλιως ποιος ο λογος να γινει εμφαση τοση για την λυαννα και την "απαγωγη" της ειδικοτερα, και ειδικα που στην σειρα εχουν κοψει τοσους χαρακτηρες κ γινεται μια αναφορα, οπως του μπραντον σταρκ αδερφου της νεντ, της λυαννας κ του μπεντζεν. tongue

Message edited by Giotalinda - Πέμπτη, 23.06.2016, 03:15
naoumDate: Πέμπτη, 23.06.2016, 16:51 | Message # 118
Quote kentia ()
οχι ρε...ο λορας ακομη ζει....

Ζει... ακόμα... Τώρα που το λες, η αδερφή του και η γιαγιά του (κ.λ.π.) τον ξέχασαν...; Τον άφησαν στο μπουντρούμι να σαπίσει...; Τον ξέχασαν οι σκηνοθέτες..;
kentiaDate: Πέμπτη, 23.06.2016, 17:45 | Message # 119
η μαρτζορι εχει σχεδιο...τωρα τι σκεφτηκε θα φανει πιστευω στο επεισοδιο της κυριακης. αν δεν κανω λαθος ο λορας ειναι αυτος που φαινεται γονατισμενος μπροστα στον σπουργιτη στο τρειλερ. αν ισχυει οτι η σερσει θα βαλει φωτια στο κινγκς λαντινγκ θα γινει της κακομοιρας
alex@Date: Παρασκευή, 24.06.2016, 12:43 | Message # 120
Quote kentia ()
περα απ την πλακα ομως καμια φορα λεω παει κανιβαλοι γιναμε ρε δλδ ποσο μπορει να μας εθιζει σε αποτροπαιες σκηνες αυτη η σειρα και να μην το αντιλαμβανομαστε υποσυνειδητα

δε νομίζω οτι η σειρά μας εθίζει στο αίμα ή τη βία ρε... πιστεύω οτι σε βάζει πολύ μέσα στην ιστορία και ταυτίζεσαι με πρόσωπα και καταστάσεις. Σε κάνει να νιώθεις μέρος της ιστορίας. Οπότε, αναλόγως θες να πάρεις και την ικανοποίηση του καλού ή του κακού που αξίζουν οι χαρακτήρες...
Για παράδειγμα, όταν είδα τη σκηνή που ο ράμσει έβαλε τα σκυλιά του να φάνε τη γυναίκα του πατέρα του με το νεογέννητό της, σοκαρίστηκα τόσο που άρχισα να βρίζω τη τηλεόραση... Ε μετά απο αυτό, να μην απολαύσω το θάνατό του με τον ίδιο ακριβώς τρόπο; Ήταν κάθαρση για μένα!!
Κάτι ανάλογο θα κάνω κι αν ο Τζον γίνει άρχοντας στο τέλος. Θα κάνω ένα παρτάκι για το γεγονός! biggrin
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
Page 8 of 12«126789101112»
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια