Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Τρίτη, 06.12.2016, 16:05
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 5 of 12«12345671112»
Forum moderator: Arthur 
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
«Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια
naoumDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 11:10 | Message # 61
Group: Vip
Status: Offline
Κάτι ψιλοάσχετο από μένα... Σε εκείνη τη σκηνή μετά το θέατρο έπρεπε να δούμε τη μαλαπέρδα του άλλου με τη μυρμηγκιά..; Εξυπηρέτησε η σκηνή σε κάτι που δε μπορούμε να αντιληφθούμε εμείς οι κοινοί θνητοί; Είχε κάποιο βαθύτερο νόημα ας πούμε...; Έλεος δηλαδή.. (Δε με πείραξε μόνο αυτό σε όλη τη σειρά προφανώς, αλλά εντάξει.. ό,τι να'ναι...)

Message edited by naoum - Δευτέρα, 23.05.2016, 11:10
George_ChDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 12:41 | Message # 62
Γιατι κανείς σας δεν κλαίει για τον Summer   cry

Summer και Hodor :'(

Ενταξε με τον Hodor συγκινηθηκα πολυ αγρια.... Τι απιστευτο το game of thrones αυτη την season...
kentiaDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 13:32 | Message # 63
αυτα τα οραματα του μπραν πολυ με μπερδευουν. λενε οτι ενδεχομενως ο μπραν ευθυνεται για πολλα πραγματα με βαση την ικανοτητα του αυτη να κινειται στο χωροχρονο αλλα στ αληθεια θα μπορουσαν οι φωνες που ακουσε ο βαρυς να ηταν του μπραν? θα μπορουσε ο μπραν να εχει σχεση με το χτισιμο του τειχους? οκ με λιγα λογια ευθυνεται που χαζεψε ο χοντορ αλλα τι σχεση εχει με τους white walkers? πως μπορεσε ο night king να τον δει και να τον αγγιξει αφου ηταν οραμα? τωρα που εχει το σημαδι θα τον κυνηγαει για παντα? πολλες αποριες αν ξερει καποιος που εχει διαβασει τα βιβλια ας μας διαφωτισει. οντως η σκηνη με το πεος του ηθοποιου ντιπ ακυρη αλλα got ειναι αυτο αν δεν δειξει και τετοια χανει το στυλ του...  biggrin η σανσα καλα ξεκινησε να τα λεει στον μπειλις αλλα...γατακι ακομη μπροστα του. οι γκρειτζου τα κανανε μανταρα δεν εφτανε που ηταν ανυπαρκτοι σαν οικος τωρα θα κυνηγαει και ο θειος τα ανιψια και αντε βγαλε ακρη. αραγε ο ρικον τι απεγινε στα μπουντρουμια του ραμσει? φοβαμαι τι θα σκεφτηκε το διεστραμμενο μυαλο των σεναριογραφων για τον πλεον παλαβιαρη και ανεπιθυμητο χαρακτηρα. η μπριεν δε βλεπω να το γλυτωνει το κουτουπωμα απ τον τορμουντ.... nyam
ασε το φλωρο τον τζειμι κι ελα στο θειο...αχαχαχα! η αρυα θα σκοτωσει κατα παραγγελια η ειναι μια δοκιμασια αραγε? μας κουρασε επισης η φαση με τον τζαακεν... εχουν μεινει τοσα πραγματα θολα και το μονο που μαθαμε και προσωπικα απογοητευτηκα ηταν τι σημαινε το χοντορ... οκ ο τελευταιος ας κλεισει την πορτα!
SoullessRiderDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 13:37 | Message # 64
Group: moderator
Εντάξει, τόσο βυζί για τους άντρες, για τις γυναίκες να μη δώσει κάτι ???
(Ένα τρατάρισμα βρε παιδάκι μου, λουκανικάκι σε οδοντογλυφίδα !!!!)
Θα τον κατηγορούν για σεξισμό μετά !!!  crazy
alex@Date: Δευτέρα, 23.05.2016, 14:26 | Message # 65
Εντάξει, όντως η σκηνή με το πουλί του άλλου δεν χρειαζόταν νομίζω... Έτρωγα κιόλας και το' δα ξαφνικά μες τη μούρη μου!!! :D
Πάντως, πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ πώς θα τελειώσει η σειρά. Ακόμη πουθενά δεν έχουν πάει τα πράγματα! Εκτός κι αν οι Σταρκ ενωθούν με τη Νταϊνέρυς και πάρουν το θρόνο. Αλλά ακόμη, άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη. Αλλού η Σάνσα με το Τζον, αλλού η Άρυα κι αλλού ο Μπραν. Πολύ φοβάμαι οτι δεν έχει έμπνευση ο συγγραφέας, γι' αυτό το τραβάει τόσο και στο τέλος θα μας ξενερώσει! Πολλή επανάληψη παίζει και η πλοκή δεν πολυπροχωράει.
Απο την άλλη, απο όσα οράματα είδε ο Μπραν, μόνο με το Χόντορ ψιλοκατάλαβα τί έγινε. Όλα τ' άλλα δεν καταλαβαίνω σε τί εξυπηρετούν... Και λέω ψιλοκατάλαβα, γιατί το πώς χάζεψε μικρός ο Χόντορ, ενώ βρισκόταν σε όραμα δε μπορώ να καταλάβω πώς συνδέονται... Και επίσης, πώς πέθανε στην πραγματικότητα, ενώ πάλι ήταν σε όραμα του Μπραν, επίσης δεν το' πιασα! Νομίζω πάθαμε lost και ταξιδεύουμε στον χωροχρόνο, μπας και διορθώσουμε κάνα κενό απο το παρελθόν, να προχωρήσουμε λίγο παρακάτω.
Έχει κανείς καταλάβει κάτι άλλο, να βοηθήσει;
Γενικά και σ' αυτό το επεισόδιο, τίποτα το ιδιαίτερο έτσι; Μια απ' τα ίδια...
Α! Επίσης έχω να προσθέσω οτι αυτή τη Σάνσα θέλω πολύ να τη δείρω! Το ίδιο και την Άρυα. Κι άντε η Σάνσα έχει ένα ρόλο στη σειρά. Να τα χαλάει όλα. Αυτή φταίει που διαλύθηκε το Γουίντερφελ και σκότωσαν το Νεντ! Εκείνη η Άρυα, τί ρόλο βαράει δεν έχω καταλάβει. Άι στο καλό πια! angry

Message edited by alex@ - Δευτέρα, 23.05.2016, 14:31
kentiaDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 15:23 | Message # 66
Quote alex@ ()
Νομίζω πάθαμε lost και ταξιδεύουμε στον χωροχρόνο, μπας και διορθώσουμε κάνα κενό απο το παρελθόν

αυτο με το lost κι εμενα μου ρθε στο μυαλο. οτι εχουμε λυσει ολα τ αλλα και τα ταξιδια στο χωροχρονο μας ελειπαν.  οσο για τη σανσα διαφωνω για το θανατο του νεντ και γενικα οτι κακο βρηκε την οικογενεια σταρκ φταινε απολυτα οι λαννιστερ. μην ξεχναμε οτι ολα ξεκινησαν οταν ο μπραν επιασε σερσει και τζειμι στον πυργο, κ οταν ο νεντ βρηκε στο βιβλιο της γενεαλογιας των μπαραθηον οτι τα παιδια του ρομπερτ δεν ηταν δικα του οποτε και ανοιξε μετωπο με τη σερσει. απο κει ξεκιναει η εκδικηση της σερσει. οι λαννιστερ βρηκαν τροπο να αποκτησουν τη στηριξη των βορειων με τον υποτιθεμενο γαμο σανσας- τζοφρι αλλα χωρις την εμπλοκη και απειλη του νεντ. κυνηγησαν τα μικροτερα παιδια με αποτελεσμα να σκορπισει η οικογενεια τους 5 ανεμους, εκαναν συμμαχια με μπολτον και σκοτωσαν ρομπ και κατλυν...τον τζον τον αφηνω εκτος γιατι σαν μπασταρδος δεν αποτελουσε απειλη γι αυτους. επομενως μην κοιτατε τωρα που η μανταμ σερσει εχασε τα βλασταρια της και ξεφτιλιστηκε...ετσι και ανακαμψει μετα που θα βγαλουν απ τη μεση το παπαδαριο χαμο θα προκαλεσει παλι.η αρυα παντως κι εγω δεν καταλαβα τι σκοπο εχει τοσο καιρο σε εκεινο το μερος με τα προσωπα. εφοσον θελει εκδικηση περιμενει να της δωθει η ευκαιρια να το χρησιμοποιησει προς οφελος της? αλλα αν το κανει αυτο κινδυνευει το ξερει...τελικα οι θρησκειες κατεστρεψαν και τον κοσμο του game of thrones!
naoumDate: Δευτέρα, 23.05.2016, 16:25 | Message # 67
Quote alex@ ()
Εντάξει, όντως η σκηνή με το πουλί του άλλου δεν χρειαζόταν νομίζω... Έτρωγα κιόλας και το' δα ξαφνικά μες τη μούρη μου!!!

Κλαίω...!

Quote alex@ ()
Α! Επίσης έχω να προσθέσω ότι αυτή τη Σάνσα θέλω πολύ να τη δείρω!

Πάω χαλαρά μάρτυρας υπεράσπισης του Ράμσι άμα λάχει να πούμε... tongue

Message edited by naoum - Δευτέρα, 23.05.2016, 16:26
alex@Date: Τρίτη, 24.05.2016, 09:56 | Message # 68
Quote kentia ()
μην ξεχναμε οτι ολα ξεκινησαν οταν ο μπραν επιασε σερσει και τζειμι στον πυργο, κ οταν ο νεντ βρηκε στο βιβλιο της γενεαλογιας των μπαραθηον οτι τα παιδια του ρομπερτ δεν ηταν δικα του οποτε και ανοιξε μετωπο με τη σερσει. απο κει ξεκιναει η εκδικηση της σερσει.

Δε διαφωνώ μαζί σου οτι έτσι ξεκίνησαν τα πράγματα, αλλά αν η παλιοσάνσα δε λυσσούσε να παντρευτεί το κωλόπαιδο το Τζόφρι για να γίνει και καλά βασίλισσα, μπορεί και να τη γλύτωνε κανένας απο το σόι της!
Όσο για την Άρυα, δεν έχει τη δύναμη να πάρει εκδίκηση μόνη της, αλλά δε νοιάζεται και να ψάξει τους δικούς της. Νομίζει απο μικρή οτι είναι γεννημένη για μεγάλα πράγματα και γι' αυτό ανακατεύεται με τους απρόσωπους! Αλλά κι εκεί τίποτα δεν κάνει. Μόνο ξύλο τρώει!  biggrin
kentiaDate: Τρίτη, 24.05.2016, 12:36 | Message # 69
η σανσα ζουσε στο ροζ συννεφακι της μεχρι που προσγειωθηκε ανωμαλα... το τιμημα του να ειναι κανεις τοσο αφελης πληρωνει και τωρα που μας κανει την καμποσα παλι βλακεια θα κανει το βλεπω... οσο για την αρυα οντως πολυ ψωνιο ηταν απο μικρο και απ οτι ειδα και γενικα ολα τα παιδια  απο τους διαφορους οικους πλην του τζον στη σειρα μεγαλες φιλοδοξιες ειχαν. αν παρατηρησεις την επαρση με την οποια μιλανε καθε φορα λες και ο κοσμος τους ανηκει....ολοι θελουν στην πραγματικοτητα να στρογγυλοκατσουν στον σιδερενιο θρονο...μονο που δεν πηραν ειδηση οτι οποιος θελει να κατσει εκει πρεπει να φαει στον πισινο ολα εκεινα τα σπαθια...
IanIansonDate: Τρίτη, 24.05.2016, 17:10 | Message # 70
Group: χρήστες
Τώρα που κατάλαβα τι έγινε με τον Hodor λέτε κάτι αντίστοιχο να συνέβει και στον Mad King τον πατέρα της Daenerys ? Δλδ για τις φωνές που άκουγε να ευθύνεται ο Bran.... Το κόβω στα 2 τελευταία επισόδεια να γίνεται η μάχη Jon VS Ramsey (9ο και 10ο).... μέχρι να βρουν συμμάχους στους υπόλοιπους οίκους του Βορρά κτλ. Εξάλου πάντα στα τελευταία επισόδεια γίνονται οι μάχες .... Ελπίζω να μην ξενερώσουμε πάλι και γίνει τπτ κουλό... Και να ψοφήσει ο Ramsey επιτέλους! Όσο για αυτό που ακούγεται ότι θα επιστρέψει το Κυνηγόσκυλο ως Gravedigger τι έχετε να πείτε?
kentiaDate: Τρίτη, 24.05.2016, 18:18 | Message # 71
Quote IanIanson ()
λέτε κάτι αντίστοιχο να συνέβει και στον Mad King τον πατέρα της Daenerys ? Δλδ για τις φωνές που άκουγε να ευθύνεται ο Bran.

λες??????? αμαν πια δλδ αυτο το πιτσιρικι εκαψε ολον τον κοσμο...
SoullessRiderDate: Τρίτη, 24.05.2016, 18:30 | Message # 72
Group: moderator
George_ChDate: Τρίτη, 24.05.2016, 19:01 | Message # 73
Τα περισσοτερα οραματα εμειναν μίσα.... ο σκοπος ήταν να πάρουν μια ιδεα για καταγωγη snow και για τα γεγονοτα που οδηγησαν στο πόλεμο.... Εγώ δεν καταλαβα πιο υποτίθεται ότι ήταν το τελευταίο μάθημα, εγω δεν είδα τιποτα σημαντικό, τον μικρό Ned να φεύγει για το Eyrie....
Δηλάδη τι του εδειξε/ εκανε στον τέλος???

Μετα θελω πολυ να δω πως θα καταφερουν να φτασουν απο τοσο ψηλα μέχρι το τείχος για να σωθουν....
sad
IanIansonDate: Τρίτη, 24.05.2016, 20:38 | Message # 74
Group: χρήστες
Στο τρέιλερ (6ο Επ. Blood of my Blood) τους κυνηγούν ακόμα οι  Whitewalkers... μέχρι ότι θα εμφανιστεί κι ο θείος τους έχω ακούσει ο Benjen δν ξέρω αν εμφανιστεί ως  Whitewalker ή ως κανονικός .... γιαυτό του δείχνει και οράματα από τον Ned και τον Benjen... Δεν ξέρω αυτή η Season πάντως είναι επική... Αποκαλύπτονται όλα σιγά σιγά.... Πριν τον θερίσει ο Αρχηγός των  Whitewalker ούτε εγώ κατάλαβα τι ήθελε να του δείξει ο
Third-Eye Raven... Πολύ Doctor Who μου θύμισε αυτό με τον Bran και τον Hodor... το time paradox...
tarantulaDate: Τετάρτη, 25.05.2016, 23:42 | Message # 75
SoullessRider,  :D

Message edited by tarantula - Πέμπτη, 26.05.2016, 21:07
Forum teniesonline.ucoz.com » Σειρές » Συζήτηση σειρών » «Game of Thrones»: όσα μαθαίνουμε για την εξέλιξη & σχόλια (Νews/Spoilers/Trailers/Photos)
Page 5 of 12«12345671112»
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια