Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Δευτέρα, 23.10.2017, 14:24
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 3123»
Forum teniesonline.ucoz.com » Συζήτηση » Γενική Συζήτηση » Ποια ταινια σε τραυματισε; Και γιατι; (film, trauma, ταινια, τραυμα)
Ποια ταινια σε τραυματισε; Και γιατι;
sensual_alickDate: Σάββατο, 08.07.2017, 22:12 | Message # 1
Group: χρήστες
Status: Offline
Ειπα να ρωτησω και αλλους. Η δικη μου ειναι το evil dead (καταραμενο ασμα) το πρωτο. Ενω ειμαι λατρης των ταινιων τρομου πρωτη φορα φοβηθηκα πραγματικα. Ξεκινησα με μια φιλη να δουμε την ταινια μερα μεσημερι, ειχαμε στο νου μας μια ταινια χαμηλου προυπολογισμου, Σαμ Ραιμι και ολα νορμαλ. Το οτι θα ουρλιαζαμε απο φοβο δεν το περιμενα και δεν εχει συμβει απο τοτε. Κατι στην ατμοσφαιρα, εκεινη η ομιχλη, οι δαιμονες... Και τονιζω οτι ειμαι λατρης των ταινιων τρομου, εχω δει απλα τα παντα. Για αρκετο καιρο κοιμομουν με τα φωτα ανοιχτα. Δοκιμασα να το ξαναδω και παλια η ιδια αντιδραση... WTF???

εσεις;;

(( (Προστεθηκε αργοτερα) Μιλωντας για τραυματα αναφερομαι σε φοβους, φοβιες κτλ που αναπτυχθηκαν λογω της ταινιας ή προυπηρχαν και ενεργοποιηθηκαν / ενταθηκαν με αυτην. Μπορει να ειναι μια ταινια τρομου, ή μια αρωστη κοινωνικη, δεν εχει σημασια τι ειναι αλλα τι μας εμεινε. Μια στιγμη που ακομα θυμομαστε.))

Message edited by sensual_alick - Πέμπτη, 10.08.2017, 23:41
kentiaDate: Σάββατο, 08.07.2017, 23:42 | Message # 2
Group: Vip
σε μικροτερη ηλικια ειχα δει την ταινια ''ο ανθρωπος ελεφαντας''... περιττο να σας πω οτι δε μπορουσα να κοιμηθω για μερες πεταγομουν απ τον υπνο και επρεπε οπωσδηποτε να υπαρχει φως ανοιχτο...
txc2004Date: Κυριακή, 09.07.2017, 02:19 | Message # 3
Ταινία που σου μένει...

Megan Is Missing (2011)

Να είστε προετοιμασμένοι αν θέλετε να την δείτε...
SoullessRiderDate: Κυριακή, 09.07.2017, 15:02 | Message # 4
Group: moderator
"8mm" με τον Νίκολας Κέιτζ......
Γιατί δείχνει τη σαπίλα που κυκλοφορεί στις ψυχές ανθρώπων
και τα όσα περνάνε άλλοι άνθρωποι από αυτούς......

http://www.imdb.com/title/tt0134273/

Ο ιδιωτικός ντετέκτιβ Tom Welles έχει προσληφθεί από την κ. Christian (πρόσφατα χήρα) που έχει βρει μια πορνογραφική ταινία στα υπάρχοντά του πρώην συζύγου της. Στην ταινία ένα νεαρό κορίτσι όπου προφανώς σκοτώθηκε και ο Welles είναι αρκετά βέβαιος ότι είναι μια πραγματική ταινία και όχι κάποιο σενάριο.

https://www.youtube.com/watch?v=gLhQ8bMx7Bs
sensual_alickDate: Κυριακή, 09.07.2017, 16:11 | Message # 5
Quote txc2004 ()
Για txc2004 "Ταινία που σου μένει.."

την ειδα χθες, εχεις απολυτο δικιο, ειναι σκληρη, δεν ειναι το ιδιο το γεγονος αληθινο αλλα εχει εμνευστει απο 6 γεγονοτα και αυτοσχεδιασε ο σκηνοθετης, σε φαση Τετσουο ή τις μικρου μηκους ταινιες του Κλαιβ Μπαρκερ... (οπου εκει τα δειχνουν ολα..) Ευαισθητοποιει πανω στο θεμα.

Message edited by sensual_alick - Κυριακή, 09.07.2017, 16:16
sensual_alickDate: Κυριακή, 09.07.2017, 16:15 | Message # 6
Quote SoullessRider ()
Souless Rider "Γιατί δείχνει τη σαπίλα που κυκλοφορεί στις ψυχές ανθρώπωνκαι τα όσα περνάνε άλλοι άνθρωποι από αυτούς......"

η σκοτενη φυση του ανθρωπου ειναι οντως κατι τραυματικο, δυνατη ταινια
κουλίτσαDate: Δευτέρα, 10.07.2017, 19:53 | Message # 7
insidious το ένα,η σκηνή με την ενδοεπικοινωνία του μωρού και το πρόσωπο του κόκκινου δαίμονα που πετάγεται σε μια σκηνή για λίγα δευτερόλεπτα πίσω από τον πρωταγωνιστή που βρίσκεται καθισμένος μέρα, στην τραπεζαρία μαζί με γυναίκα κ μάνα και μαθαίνει ''όλη την αλήθεια''...νόμιζα από κάποια γωνία σκοτεινή του σπιτιού θα πεταχτεί ο δαίμονας έκανα μήνες να το ξεπεράσω.....φώτα ανοιχτά για να κοιμηθώ εννοείται!!!!
nordomDate: Τρίτη, 11.07.2017, 10:59 | Message # 8
Για εμένα ήταν το "Dancer in the dark", μακράν η πιο καταθλιπτική ταινία που έχω δει.. Κάθε σκηνή μιούζικαλ είναι γεμάτη τραγική ειρωνεία και απλά θέλεις να τελειώσει ο πόνος της πρωταγωνίστριας, εύχεσαι να βρεί έστω και λίγη ευτυχία που όμως ποτέ δεν έρχεται. Ήταν απο τις ταινίες που πόνεσα.
fairy2210Date: Τρίτη, 11.07.2017, 15:11 | Message # 9
Εμένα το the ring 2...
Μου πήρε χρόνια να το ξεπεράσω!!
Μάλλον επειδή το είδα μικρή με επηρέασε τόσο...

Message edited by fairy2210 - Τρίτη, 11.07.2017, 15:12
sensual_alickDate: Τετάρτη, 12.07.2017, 00:48 | Message # 10
παρατηρω επισης οτι ειτε κοινωνικες ειτε θριλερ ειναι οι ταινιες που μενουν (με ασχημο τροπο) στους ανθρωπους, για να ειμαι ειλικρινης υπηρχε και μια αλλου ειδους ταινια που με φοβισε, ενα ερωτικο θριλερ με καποια βιαιη νοσηρη σκηνη,  την ειδα απο σποντα,  και ειχα καταστεναχωρηθει, το hearts of midnight (καρδιες της νυχτας)
Miami_ViceDate: Πέμπτη, 13.07.2017, 22:49 | Message # 11
To No Country. Mε τον Μπαρδέμ που δολοφονεί με τη φιάλη του οξυγόνου. Εκεί που πηγαίνει στη χήρα για να τη σκοτώσει επειδή έτσι υποσχέθηκε στον τύπο πριν τον σκοτώσει, και κάθονται έξω ενώ αυτή αδιαμαρτύρητα δέχεται τη μοίρα της, με έχει συγκλονίσει. Δεν έχω μπορέσει να την ξαναδώ. Σε αυτή την ταινία ο Μπαρδέμ ήταν πραγματικός ψυχοπαθής. Κατατρόμαξα.
sensual_alickDate: Τρίτη, 25.07.2017, 05:18 | Message # 12
Quote Miami_Vice ()
Κατατρόμαξα.
ωχ σε καταλαβαινω, μην δεις ποτε το "Χενρι, το πορτραιτο ενος δολοφονου"
anastamDate: Τρίτη, 25.07.2017, 20:04 | Message # 13
Το "Μη αναστρέψιμος/Irreversible" με τη Μόνικα Μπελούτσι και τον Βενσάν Κασέλ. Έχει πολλές σκηνές απίστευτης βίας, ξεκινάει με μία πολύ σοκαριστική σκηνή φόνου και βέβαια, η σκηνή που η Μπελούτσι δέχεται επίθεση από ένα σιχαμένο τύπο... Δεν κατάφερα καν να δω όλο το κομμάτι. Κι ενώ είναι ενδιαφέρουσα η ιδέα πως η ταινία εξελίσσεται "ανάποδα", από τα πιο πρόσφατα γεγονότα με φλασμπακ στα παλιότερα, ώστε να καταλαβαίνεις τελικά γιατί οι χαρακτήρες κάνουν ό,τι κάνουν, πολύ δύσκολα την παρακολουθείς. Δε θα την ξανάβλεπα, μ' αρέσει ο βραδινός ύπνος μου χωρίς εφιάλτες.
dfeDate: Τετάρτη, 26.07.2017, 22:32 | Message # 14
to the ring kapio apo auta borei k parapanw apo ena kai to kainourio to evala na to dw kai to eklisa ..nomizw kanoun plish egkefalou se gemisei me ena periergo sunes8ima ..apa8ias(?) (pou tremopezei psixosomatika ) kati exei na kanei me tis skines tromou ths tainias gia na th fovase stalh8eia ..oi M@!@&E$ ..fovame na sas pw oti thn ida kiolas prin xronia pernousa omos psixotiko episodeio k pistevw mou to fitepsan kai afto meso ths tainias ..to oti thn ida ..alla eixa ma8ei kai thn pigena pisw k erxotan prosta emena k pali pisw mexri pou me kalipse ena sunes8ima apa8ias kapiou 3enisth (etsi to es8an8ika) san na me voh8eisei me mia dosh katapieshs pou tote omos to dextika opos htan gia na so8w apo ton tromo k tora exw katali3ei na katapiezomai polu kai me polla ..den 3erw an sta alh8eia exei na kanei me thn tainia alla an kati apo auta ef8inete se auth thn tainia 8a h8ela na katastrafei mazei kai me tous dimiourgous k osous epe3an to vromiko rolo tous se auto .. !! smile

Message edited by dfe - Τετάρτη, 26.07.2017, 22:34
christokarwyzchDate: Παρασκευή, 28.07.2017, 02:32 | Message # 15
IT Το χα δει στα 10-12 μου και θυμαμαι την σκηνη με το τσαι και δεν κοιμομουν για μερες 
την ειδα 5 χρονια μετα και την αφησα στη μεση 
στα 17  μου πλεον την ειδα ολοκληρη και απο τοτε εχω φοβο για τους κλοουν αλλα εννοειται πως θα παω να δω το ριμεικ χδ
Forum teniesonline.ucoz.com » Συζήτηση » Γενική Συζήτηση » Ποια ταινια σε τραυματισε; Και γιατι; (film, trauma, ταινια, τραυμα)
Page 1 of 3123»
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια