Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Δευτέρα, 05.12.2016, 12:26
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum teniesonline.ucoz.com » Συζήτηση » Γενική Συζήτηση » Εθελοντές για ερασιτεχνικό Ραδιόφωνο!
Εθελοντές για ερασιτεχνικό Ραδιόφωνο!
PecadosDate: Δευτέρα, 25.07.2016, 18:06 | Message # 1
Group: χρήστες
Status: Offline
Γεια σας,

Υπάρχει κάποιος / α που να ενδιαφέρεται για την σύσταση και την λειτουργία ερασιτεχνικού ιντερνετικού ραδιοφώνου ;;

Αν ναι, παρακαλώ να ποστάρει εδώ ή ακόμη καλύτερα να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω ΠΜ.

Ευχαριστώ !!

Message edited by Pecados - Δευτέρα, 25.07.2016, 18:07
HarleenQuinzelDate: Δευτέρα, 25.07.2016, 18:53 | Message # 2
Καλό μου ακούγεται,πες μας λίγες παραπάνω λεπτομέρειες για το πως θα γίνει το όλο πράγμα.  biggrin
PecadosDate: Δευτέρα, 25.07.2016, 19:02 | Message # 3
Καλησπέρα, αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις κάποιες γενικότερες πληροφορίες για το ιντερνετικό ραδιόφωνο τότε ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link:

https://www.pcsteps.gr/1480-%CE%B9%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%81%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CF%8C%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-web-radio/

Είμαι σε πρώιμο στάδιο και εγώ και "ψάχνομαι" γενικότερα! Εάν σε ενδιαφέρει και θέλεις να βοηθήσεις στο "στήσιμο" και στην λειτουργία του φυσικά, τότε επικοινώνησε μαζί μου!

Το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους ενδιαφερόμενους / ες !!

ΥΓ: Παρακαλώ πολύ όποιος έχει παραπάνω γνώσεις επί του θέματος ας μας δημοσιεύσει εδώ ή ας μου στείλει ένα ΠΜ !! Ευχαριστώ και πάλι !!

B)

Message edited by Pecados - Δευτέρα, 25.07.2016, 19:02
PsipsinisDate: Δευτέρα, 25.07.2016, 22:14 | Message # 4
Group: VIP
δεν ξερω πως θα το κανεις αν το θες για χαβαλε κανε απλα εναν λογαριασμο στο listen2myradio αν κοιτας παλι να κανεις δικια σου ιστοσελιδα με ραδιωφονο και τετοια φαση θα χρειαστει να πληρωσεις για shoutcast server και αδεια απο αεπι (παλια τουλαχιστον ηθελε σιγουρα την αδεια) τωρα δεν ξερω
PecadosDate: Τρίτη, 26.07.2016, 09:12 | Message # 5
Ναι, για χαβαλέ πρόκειται (τουλάχιστον σε πρώτη φάση γιατί ποτέ δεν ξέρεις biggrin ).

Το Listen2myradio δεν το γνώριζα, σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Θα το ψάξω λίγο παραπάνω! smile
loulis5Date: Κυριακή, 07.08.2016, 23:11 | Message # 6
Group: Vip
Quote Pecados ()
Ναι, για χαβαλέ πρόκειται (τουλάχιστον σε πρώτη φάση γιατί ποτέ δεν ξέρεις ). Το Listen2myradio δεν το γνώριζα, σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Θα το ψάξω λίγο παραπάνω

όπως σου είπε ο φίλος από πάνω στο http://listen2myradio.com/    εκεί με ένα μειλ θα ανοίξεις ένα λογαριασμο από τον οποίο θα διαχειριζεται το ακάου σου , μετά θα κατεβάσεις ένα σοφτγουερ για να παίζεις μουσική ή να μιλάς , εγώ κατέβασα αυτό http://www.mixxx.org/ , είναι πρόγραμμα player mp3 και ομιλίας με μικρόφωνο. Μετά θα θέλει κάποιες ρυθμίσεις για το ip αλλά όχι πολύ δύσκολες,δίνει οδηγίες το σαιτ . Εγω έφτιαξα ένα για πλάκα και έχω κάνει δοκιμαστικές εκμπομπές στο ιντερνετ (θα είναι μια άλλη σελίδα με το ιντερνετικό ράδιο που θα σε ακούνε κάτι σε something.listen2myshow.com/
fuDate: Δευτέρα, 08.08.2016, 21:08 | Message # 7
ωραίο προγραμμα ειναι και το radiodj.ro το δουλευω στο δικό μου ραδιο foxfm.eu

Message edited by fu - Δευτέρα, 08.08.2016, 21:08
PsipsinisDate: Τετάρτη, 10.08.2016, 03:28 | Message # 8
Group: VIP
Quote loulis5 ()
ωραίο προγραμμα ειναι και το radiodj.ro το δουλευω στο δικό μου ραδιο foxfm.eu
επειδη βλεπω πειρες και domain εκανες ενα λαθακι που εβαλες το fm στο τελος εφοσον το ραδιο σου ειναι μονο στο web επισης ειδα οττι ο server ειναι shoutcast δεν ειναι καποια free υπηρεσια του ραδιου προσεχε μην φας το κεφαλι σου σχετικα με την αδεια της αεπι

φιλικα παντα
Forum teniesonline.ucoz.com » Συζήτηση » Γενική Συζήτηση » Εθελοντές για ερασιτεχνικό Ραδιόφωνο!
Page 1 of 11
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια