Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Παρασκευή, 09.12.2016, 03:53
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Διαφημίσεις για φορτωση ταινιας
Διαφημίσεις για φορτωση ταινιας
romis1993Date: Παρασκευή, 05.02.2016, 23:41 | Message # 1
Group: χρήστες
Status: Offline
Οι διαφημισεις πριν τη προβολη της ταινιας ειναι ακαταλληλες για ανηλικους και καλα θα κανετε να σβησετε τετοιου ειδους διαφημισεις.Αν ενα παιδι μπει να δει ταινια σε αυτο το site θα κατευθυνθει στο xhamster.com και πουθενα χειροτερα!Αισχος και ντροπή για το site!!!
SoullessRiderDate: Σάββατο, 06.02.2016, 00:49 | Message # 2
Group: moderator
Διάβασε λίγο το θέμα για το adblock στο φόρουμ στον τομέα "οδηγίες χρήσης"...

Και οσο για τα "ακατάλληλα":
Πέρα από τις διαφημίσεις (για τις οποίες εξηγούμε στο θεμα του adblock), η ιστοσελίδα έχει και ταινίες ακατάλληλες για ανηλίκους. Μήπως να τις σβήσουμε και αυτές ???

Και αυτό γιατί κάποιοι γονείς δεν ξέρουν πως να κοντρολαρουν τα παιδιά τους ???

Το ίντερνετ είναι γεμάτο.

Μηπως να σβήσει και η Google απο τα αποτελέσματα της, τις αναφορές σε "hamster" και "you" γιατί ενώ το παιδί θα ψάχνει για Χαμστεράκια και για εικόνες με καρδουλες που να γράφουν "I love you" κλπ
θα του βγάζει πορνοσάιτ ????

Αν ο γονιός δεν ξέρει να περιορίσει την πρόσβαση σε χώρους και περιεχόμενα ακατάλληλα (Υπάρχουν παράμετροι και προγράμματα για αυτό), ας ζητήσει τη βοήθεια από κάποιον που να ξέρει ή ας μην επιτρέπει την είσοδο του παιδιού στο ίντερνετ χωρίς την επίβλεψή του.

Είναι δικιά τους ευθύνη αυτό.

Αν κατηγορεί κάποιος τη σελίδα πως εσκεμμένα οδηγάει τα παιδιά σε πορνογραφία, ας κατηγορήσει πρώτα τους γονείς για ελλιπή επιμέλεια ανηλίκου
Αλλά και για έκθεση ανηλίκου σε κίνδυνο.

Τόσοι ανώμαλοι ειναι στο ίντερνετ και καραδοκούν για να εκμεταλλευτουν τα ανυποψίαστα και αθώα παιδιά !!!!
Γιατί αφήνουν οι γονείς τα παιδιά ανεξελεγκτα να μπαίνουν όπου να'ναι ????

Αίσχος και ντροπή για αυτούς τους γονείς !!!
romis1993Date: Σάββατο, 06.02.2016, 13:13 | Message # 3
Πρωτα απολα για να ψαξεις ενα πορνογραφικο site στην google sear ch πρεπει να ξερεις την ονομασια του εκτος αν το εχεις στα προτεινομενα η αγαπημενα και πατησεις "you" η "xha".Υστερα το οτι υπαρχουν τετοιου ειδους site στην google το γνωριζω καλα και κακως που λειτουργουν αλλα απο την αλλη γιατι να τα ριχνεις στους γονεις και στην google που εννοειται οτι εχουν μεριδιο ευθυνης σε αυτο,αντι να το αποτρεψεις και εσυ ο ιδιος.Σαν να μου λες οτι επειδη υπαρχει βρομια παντου θα βρομισω και εγω το site και αν θελουν οι γονεις ας μην αφηνουν τα παιδια τους...Επισης δεν μιλαω στο οτι εχει και ακαταλληλες ταινιες που δεν με ενδιαφερει απλα εκνευριστικα οταν προσπαθησα να δω μια ταινια και ενω περιμενα να δω απλες διαφημισεις που παντοτε χωρις να ηθελα εβλεπα που λογικα γινεται για το τζαμπα της ταινιας ξαφνικα να πεταγεται το xhamster και οχι μια φορα αλλα καμια 10.
Τωρα το να μου λες οτι επειδη το κανουν και οι αλλοι μπορω να το κανω και το κριμα στους γονεις μαλλον δεν μιλαω σε σωστο ατομο.σου ξαναλεω δεν με ενδιαφερουν οι ταινιες που εχεις που δεν ειμαι ουτε σε αυτο συμφωνος αλλα για τις διαφημισεις τις οποιες πρωτη φορα βλεπω.Θα μπορουσες ανετα να το αποτρεψεις αυτο χωρις να δικαιολογησαι και να το υπερασπιζεσαι.Δεν εχω παιδια επισης.22 ειμαι.
magiannaDate: Σάββατο, 06.02.2016, 14:03 | Message # 4
Group: Administrator
romis1993,

καταρχήν αυτό που πρέπει να καταλάβεις , είναι ότι το είδος των διαφημίσεων δεν το επιλέγει ούτε η σελίδα ούτε οι uploaders ! ... είναι αναγκαίο κακό για το "τζάμπα" της ταινίας που είπες κι εσύ !

και δεύτερον ... υπάρχει ολόκληρο θέμα στο φόρουμ που έχει φτιάξει ο SoullessRider, για το πως να αποφεύγουμε διαφημιστικά και όλα τα πρόσθετα που προσπαθούν να μας "ξεγελάσουν" ... http://teniesonline.ucoz.com/forum/38-253-1

εύκολο να κατηγορούμε ... αλλά καλά θα ήταν να το ψάχναμε λίγο παραπάνω πρώτα !
δεν θα πω ντροπή ... θα πω λίγη σύνεση να έχουμε !
romis1993Date: Σάββατο, 06.02.2016, 14:26 | Message # 5
Κατηγορω το γεγονος οτι πρωτα πρωτα απευθυνεστε στα αλλα site αντι για το δικο σας.
Δεν μιλαω για αυτους που ξερουν να μπλοκαρουν διαφημισεις.Για αυτους που δεν ξερουν και απλα πατανε για να δουν ταινια.Το πως να τα αποφευγω εγω τουλαχιστον το γνωριζω φιλε magianna.Ειναι ντροπη δηλαδη το να μην γνωριζω (υποκειμενικα μιλωντας) πως να μπλοκαρω διαφημισεις παρα του οτι υπαρχουν στο site και κανουν παρτι.Εξακολουθω να μην μιλαω για μενα.Αν νομιζετε οτι ειναι ντροπη αυτο τοτε οι ακαταλληλες διαφημισεις τι θα μπορουσαν να ειναι?Το καλυτερο θα ηταν να γνωριζατε τουλαχιστον ποιες ειναι οι ταινιες που περιεχουν ακαταλληλες διαφημισεις απο συφκεκριμενους uploaders και να διαγραφετε τα link.
magiannaDate: Σάββατο, 06.02.2016, 14:56 | Message # 6
Group: Administrator
romis1993

για ντροπή εσύ μίλησες , όχι εγώ ! ... εγώ είπα για περίσκεψη !

τι εννοείς απευθυνόμαστε σε άλλα σάιτ ; .... αυτό που είπε ο SoullessRider, είναι ότι αυτά υπάρχουν παντού , όχι μόνο εδώ !

και πάλι δεν κατάλαβες κάτι ... το είδος των διαφημίσεων δεν είναι επιλογή κανενός από εμάς ! ... αν κάποιος ας πούμε μπει από Γερμανία στη σελίδα θα πεταχτούν άλλα διαφημιστικά ! ... είναι αυτό που κάνει και η google ... κοιτάει σε ποιες σελίδες μπαίνεις συχνά και σου βγάζει και τα ανάλογα αποτελέσματα !  ... οπότε , χωρίς παρεξήγηση , το xhamster.com για κάποιο λόγο πετάχτηκε σε σένα ... ενώ σε μένα δεν άνοιξε ποτέ !

και το βασικότερο που δεν κατάλαβες ... στο σάιτ υπάρχουν οδηγίες προσβάσιμες για όλους για το πως να τα αποφεύγουμε όλα αυτά ... οπότε το να μας κατηγορείς είναι άκυρο !
SoullessRiderDate: Σάββατο, 06.02.2016, 15:03 | Message # 7
Group: moderator
Quote romis1993 ()
Το καλυτερο θα ηταν να γνωριζατε τουλαχιστον ποιες ειναι οι ταινιες που περιεχουν ακαταλληλες διαφημισεις απο συφκεκριμενους uploaders και να διαγραφετε τα link.

Εάν έμπαινες στον κόπο να διαβάσεις το θέμα για το adblock
θα καταλάβαινες (λογικά) τι συμβαίνει και γιατί εμφανίζονται οι διαφημίσεις
και δεν θα συνέχιζες απλά το παραλήρημα σου....

θα στο συνοψίσω λοιπόν με λίγα λόγια (γιατί βαριέσαι να διαβάζεις από ότι κατάλαβα τα πολλά) :
Αν πληρώσεις δεν θα εμφανίζονται διαφημίσεις
ή
επιλέγεις τι είδος διαφημίσεως θα εμφανίζεται στη σελίδα σου.
Αν δεν πληρώσεις δεν επιλέγεις....

Το δωρεάν δεν είναι πάντα δωρεάν.......

Και θα κλειδώσω το θεματάκι γιατί
όπως εσύ βαριέσαι να διαβάζεις πολλά λόγια,
έτσι κι εγώ βαριέμαι να γράφω πολλά λόγια,
για να αναλύσω ένα θέμα για κάποιον που δεν θέλει να καταλάβει....

ααα- και όσο για τα αποτελέσματα και το ποια εμφανίζονται στις αναζητήσεις στο
google:
πέρα από τις παραμέτρους και τα προγράμματα που μπορούν να τροποποιήσουν το αποτέλεσμα σε μια αναζήτηση,
υπάρχει και άλλος ένας παράγοντας....
- Ποιος πληρώνει περισσότερο για μια θέση σε αυτά και σε ποια θέση θέλει να εμφανίζεται !!!

dry  

-------
http://www.zougla.gr/technol....atevoun
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Διαφημίσεις για φορτωση ταινιας
Page 1 of 11
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια