Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Σάββατο, 10.12.2016, 18:35
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 4 of 5«12345»
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
SoullessRiderDate: Τρίτη, 07.06.2016, 00:49 | Message # 46
Group: moderator
Status: Offline
Barbarella,
η 4η απάντησή μου - πως έχω μείνει με την απορία "αν trollάρεις" - είναι η μόνη από την οποία θα μπορούσες να "παρεξηγηθείς".

Η οποία 4η απάντησή μου αφορά το 4ο σκέλος / την τέταρτη ερώτηση του ποστ σου,
δηλαδή για τα σχόλια στις ταινίες ("Πολλα ατομα σημαδευονται οταν χαρακτηρισουν πατατα ενα φιλμ") το οποίο ξανα-ανοίγεις.

Και τώρα "το γυρνάς", πως σου απάντησα σε σχέση με το chat στην 4η απάντηση ?!?!

-> Το μόνο που κάνεις με αυτό είναι να ενισχύεις την περίπτωση του να trollάρεις......
-------------
Όχι λοιπόν -> το "Γιατί το ανοίγεις πάλι ???????????"
όπως και όλη η 4η απάντηση αφορά την 4η ερώτησή σου και μόνο. 

Απορώ πως παρεξηγήθηκες με τις απλές απαντήσεις
και ειδικά για το chat,
το οποίο χαρακτηρίζεις ανώφελο,
όταν εγώ απλά σου λέω να μην ασχολείσαι με αυτό αφού δεν σου αρέσει !!!
Και σε προέκταση σου γράφω και παραδείγματα για τη χρησιμότητά του !!!!!

ΑΜΑΝ ΠΙΑ !!!!!
SohoDate: Τρίτη, 07.06.2016, 22:30 | Message # 47
Group: χρήστες
Το site εχει παρα πολλούς  Ιους γιατι;
SoullessRiderDate: Τρίτη, 07.06.2016, 23:33 | Message # 48
Soho,
διάβασε το 2ο μήνυμα στο παρακάτω θέμα για να καταλάβεις τι γίνεται
(και το 1ο / αρχικό μήνυμα - πάλι εκεί - για να δεις τι μπορείς να κάνεις) :
Adblock, antivirus και διαφημίσεις
magiannaDate: Τετάρτη, 08.06.2016, 11:27 | Message # 49
Group: Administrator
Status: Online
sylk,
έτοιμο !!!
ψαχτήρι

ισχύουν βέβαια κι αυτά που είπε ο SoullessRider, για το πως μπαίνουν καθημερινά νέες αναρτήσεις και πάνε πιο πίσω οι παλιές
misterfiendDate: Πέμπτη, 09.06.2016, 01:44 | Message # 50
Group: Vip
Θα προτιμούσα η βαθμολογία να ήταν από 0-10 ή 0-20 επειδή από το 4ο μέχρο το 5ο αστέρι γενικά υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα.

Και να υπήρχαν υποδιαιρέσεις, π.χ 18,9 ή 19,5.
DunsonDate: Πέμπτη, 20.10.2016, 14:12 | Message # 51
Kαλησπέρα. Παραθέτω τις δικές μου προτάσεις για βελτίωση του site.

1) Θα μπορουσε να υπάρχει η βαθμολογία με τα αστεράκια και ο σχολιασμός καθαρά για την ταινία - μόνο εαν ο χρήστης έχει δει κάποιο μέρος (πχ 1/5 της διάρκειας της ταινίας), ή το πιλοτικό επεισόδιο μιας σειράς, πχ. τοτε να μπορεί να σχολιάσει, και μόνο τότε. Έτσι θα είχαμε πιο αντικειμενικές βαθμολογίες για τις ταινίες.

2) Επίσης κάπου εκεί δίπλα, να υπάρχει ένα drop down menu που να λέει πχ Αναφορά: διαγραμμένο επεισόδιο, λάθος υπότιτλοι, κλπ. Πχ σε άλλη παρόμοια ιστοσελίδα, πατούσες το openload αρχείο, κι αν δεν έπαιζε, μπορούσες επιτοπου να πατήσεις αναφορά. Αυτό φαντάζομαι οτι όσο πιο πολλές αναφορές θα πατάνε οι χρήστες, οι διαχειριστές θα το τσεκάρουν από κάποιο πίνακα, και θα το φτιάχνουν αν μπορουν.

3) Σχετικά με requests όπως "δε μπορώ να δώ ταινία/πότε θα βάλετε τους υπότιτλους/δε ξέρω πως κλείνω τα διαφημιστικά κλπ" να υπάρχει κάποιο section, όπως το chat, που ο χρήστης να πατάει το μήνυμα του, και αυτά τα σχόλια να συσσωρεύονται σε ενα πινακα που βλεπουν μονο οι διαχειριστές, και τα αιτήματα τους να αξιολογούντ ένα ένα, όποτε οι διαχειριστές είναι διαθέσιμοι. Νομίζω πως έτσι τα σχόλια και οι κριτικές των ταινιών δε θα γεμίζουν με ανουσια σχόλια, σχετικά με τη ταινία, κι απλά επισκεπτόμενος κανείς το site θα μπορεί να δει καποια σχόλια για τη ταινια, και να δει αν του κάνει ή οχι.

4) Να υπάρxει στο forum ένα ερωτηματολόγιο, το οποίο θα φτιάξει ο δημιουργός της σελίδας, και να δίνει στους χρήστες τη δυνατότητα να το συμπληρώσουν και να το στείλουν σε κάποιο email, και ανάλογα τις απαντήσεις τους, να τους εντάξει σαν Moderators. Να υπάρχουν μοιρασμένοι  Moderators , να μην έχουν πχ όλοι τις ίδιες αρμοδιότητες. Να είναι άλλοι για τα requests που ανέφερα στο 3, άλλοι για τον έλεγχο των ανεβασμένων ταινιών, άλλοι για τον έλεγχο σχολίων στις ταινίες.

Ελπίζω οι προτάσεις μου να βοηθήσουν, αν μπορούν να υλοιποιηθούν - Είδα παλιές προτάσεις και σταδιακά τα υλοποιήσατε, κι αυτό είναι πολύ ωραίο!

Message edited by Dunson - Πέμπτη, 20.10.2016, 14:50
magiannaDate: Πέμπτη, 20.10.2016, 16:25 | Message # 52
Group: Administrator
Status: Online
Dunson

1) Σου εξήγησα χθες κι εγώ και ο SoullessRider, ότι κανείς δε μπορεί να ξέρει πόσοι και ποιοι έχουν δει μια ταινία ή μια σειρά ... το σύστημα δηλαδή δε μπορεί με τίποτα να πιάσει-μπλοκάρει κάποιον αν δεν έχει πατήσει ας πούμε το πλέι 
Εξάλλου κάποιος μπορεί να έχει δει κάπου αλλού μια ταινία και απλά να θέλει να καταθέσει εδώ την άποψή του ... και φυσικά αυτό δεν είναι κατακριτέο !
Τη θεωρώ λοιπόν άτοπη την πρότασή σου 

2) Καλά θα ήταν να υπάρχει αυτό , αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να το "αντέξει" η δομή της σελίδας
υπάρχουν όμως τα σχόλια που τα παρακολουθώ όλα και είτε ενημερώνω τον uploader για το εκάστοτε πρόβλημα είτε επεμβαίνω η ίδια αν μπορώ 

Βέβαια εσύ και άλλοι δεν θα θέλατε να υπάρχουν αυτά τα σχόλια .... και έτσι περνάω στο επόμενο θέμα ...

3) Ναι ... δεν είναι ωραίο να υπάρχουν σχόλια του τύπου ... "δε μπορώ να δω τους υπότιτλους ... πότε θα μπει το νέο επεισόδιο ... γιατί δεν παίζει η ταινία ... μου ζητάει τηλέφωνο ... κτλ" !
Και για σένα και για πολλά ακόμα άτομα μπορεί να είναι άχρηστα αυτά τα σχόλια... αλλά απαντώντας π.χ. εγώ σε κάποια από αυτά , ίσως να βοηθώ άλλους χρήστες , που δεν είναι ας πούμε εξοικειωμένοι με τη σελίδα ή με την online παρακολούθηση ... ή που δεν θέλουν να κάνουν εγγραφή για να ρωτήσουν κάτι 
βέβαια είναι αρκετοί αυτοί που ρωτάνε ενώ υπάρχει απάντηση ακριβώς από κάτω  tongue )

4) Τον SoullessRider, (για παράδειγμα) ... δε χρειάστηκε να πάρω το "βιογραφικό" του , ούτε τον υπέβαλα σε τεστ με ερωτήσεις-απαντήσεις ... έβλεπα για καιρό (κι εγώ και ο διαχειριστής) το πως "κινούνταν" στο σάιτ και τον παρακάλεσα να με βοηθήσει εξηγώντας του την ευθύνη που αναλαμβάνει ... δυσκολεύτηκα βέβαια να τον πείσω , αλλά ευτυχώς δέχτηκε τελικά και ευτυχώς δεν έπεσα έξω στην κρίση μου ! 
Ο διαχωρισμός ευθυνών κατά κάποιον τρόπο υπάρχει ! Τα άλλα παιδιά δεν κάνουν πράγματα που κάνω εγώ ... όπως κι εγώ δεν πολυασχολούμε ας πούμε με το φόρουμ γιατί δεν το κατέχω ή με το τσατ επειδή δεν προλαβαίνω ! 
Είναι τέτοια όμως η "μανία" μου με το σάιτ που δε μπορώ να αφήσω ας πούμε σχόλια χωρίς απάντηση επειδή έχω αναρτήσεις να εγκρίνω ή ταινίες-σειρές να ανεβάσω
DunsonDate: Παρασκευή, 21.10.2016, 00:39 | Message # 53
Quote magianna ()
1) Σου εξήγησα χθες κι εγώ και ο SoullessRider, ότι κανείς δε μπορεί να ξέρει πόσοι και ποιοι έχουν δει μια ταινία ή μια σειρά ... το σύστημα δηλαδή δε μπορεί με τίποτα να πιάσει-μπλοκάρει κάποιον αν δεν έχει πατήσει ας πούμε το πλέι Εξάλλου κάποιος μπορεί να έχει δει κάπου αλλού μια ταινία και απλά να θέλει να καταθέσει εδώ την άποψή του ... και φυσικά αυτό δεν είναι κατακριτέο !
Τη θεωρώ λοιπόν άτοπη την πρότασή σου

Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται ή οχι, αλλά θεωρώ οτι είναι απλά ένας κώδικας. Eιπα απλως να το προτεινω. Oπότε θα ρωτήσω έναν προγραμματιστή φίλο μου και θα κρατήσω την άποψη μου για μένα, και σε ευχαριστώ που τη θεωρείς άτοπη - Ήταν βέβαια μια πρόταση για να βοηθήσει τα mass spam events στις βαθμολογίες και τα σχόλια. Αλλά τι ξέρω εγω; Eίμαι απλά ένας κακός χρήστης που θέλει να κανει το site καλύτερο.

Quote magianna ()
2) Καλά θα ήταν να υπάρχει αυτό , αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να το "αντέξει" η δομή της σελίδαςυπάρχουν όμως τα σχόλια που τα παρακολουθώ όλα και είτε ενημερώνω τον uploader για το εκάστοτε πρόβλημα είτε επεμβαίνω η ίδια αν μπορώ 

Βέβαια εσύ και άλλοι δεν θα θέλατε να υπάρχουν αυτά τα σχόλια .... και έτσι περνάω στο επόμενο θέμα ...

Χωρίς να θέλω να φανώ κακοπροαίρετος, ξέρω οτι η προσπαθεια του kinoman είναι DIY φάση, αλλά άλλες σελίδες το αντέχουν. Κι αν οι χρήστες έβλεπαν οτι πάει να γίνει μια καλή προσπάθεια, ίσως τη στήριζαν και με κάποιο donation. Just saying. Βελτίωση στα γραφικά, στα σχόλια, στο λειτουργικό κομμάτι του site. Δεν έχω site, και ξέρω οτι πιθανον ειναι ωραιο να μιλας εκ του ασφαλους. Στη τελική τι με νοιάζει; Aν δω οτι δε μου κανει, απλα μετακομιζω και βλεπω τις ταινίες μου αλλού. Aπλα το thread έλεγε προτάσεις, και την έκανα.

Quote magianna ()
3) Ναι ... δεν είναι ωραίο να υπάρχουν σχόλια του τύπου ... "δε μπορώ να δω τους υπότιτλους ... πότε θα μπει το νέο επεισόδιο ... γιατί δεν παίζει η ταινία ... μου ζητάει τηλέφωνο ... κτλ" ! Και για σένα και για πολλά ακόμα άτομα μπορεί να είναι άχρηστα αυτά τα σχόλια... αλλά απαντώντας π.χ. εγώ σε κάποια από αυτά , ίσως να βοηθώ άλλους χρήστες , που δεν είναι ας πούμε εξοικειωμένοι με τη σελίδα ή με την online παρακολούθηση ... ή που δεν θέλουν να κάνουν εγγραφή για να ρωτήσουν κάτι βέβαια είναι αρκετοί αυτοί που ρωτάνε ενώ υπάρχει απάντηση ακριβώς από κάτω )

Aυτό ακριβώς λέω. Το κουτάκι αυτό θα εξυπηρετεί αυτό ακριβώς. Θα τους απαντάς, όποτε έχεις χρόνο, και αν, στον καθένα προσωπικά, ή με μαζικά pms σε αυτούς που έχουν την ίδια απορία. Χωρίς να το βλέπουν οι υπόλοιποι.

Quote magianna ()
4) Τον SoullessRider, (για παράδειγμα) ... δε χρειάστηκε να πάρω το "βιογραφικό" του , ούτε τον υπέβαλα σε τεστ με ερωτήσεις-απαντήσεις ... έβλεπα για καιρό (κι εγώ και ο διαχειριστής) το πως "κινούνταν" στο σάιτ και τον παρακάλεσα να με βοηθήσει εξηγώντας του την ευθύνη που αναλαμβάνει ... δυσκολεύτηκα βέβαια να τον πείσω , αλλά ευτυχώς δέχτηκε τελικά και ευτυχώς δεν έπεσα έξω στην κρίση μου ! Ο διαχωρισμός ευθυνών κατά κάποιον τρόπο υπάρχει ! Τα άλλα παιδιά δεν κάνουν πράγματα που κάνω εγώ ... όπως κι εγώ δεν πολυασχολούμε ας πούμε με το φόρουμ γιατί δεν το κατέχω ή με το τσατ επειδή δεν προλαβαίνω ! 
Είναι τέτοια όμως η "μανία" μου με το σάιτ που δε μπορώ να αφήσω ας πούμε σχόλια χωρίς απάντηση επειδή έχω αναρτήσεις να εγκρίνω ή ταινίες-σειρές να ανεβάσω

Ήταν μια άτοπη ιδέα. Φαντάζομαι οτι για να κάνεις καινούριους moderators όταν έχεις ανάγκη, και είσαι multitasking με όλα, κι όλο αυτό είναι από χόμπυ, δε μπορείς να παρακολουθείς πάντα το forum και τα σχόλια, για να εντοπίσεις κάποιον καλό, γιατί αυτό θα πάρει...μήνες, το λιγότερο; Οπότε εδώ μιλάμε για κάτι μαζικό. Και στη τελική, δώσε τους καθήκοντα, όπως είπα...γι αυτό τα χώρισα, για να μην υπάρχει μεγαλύτερη δύναμη από αυτή που πρέπει. Κάνε low level mods, περιορισμένων δυνατοτήτων, κι αν ανταποκριθούν κάντους κανονικους mods.

Οι προθέσεις μου ήταν ειλικρινά καλές. Συγνώμη αν σας φαίνονται άτοπες. Ξέρετε κάτι, kάντε με ban, μη μπω καταλάθος από συνήθεια. Θα γράφω τις κριτικές και τα σχόλια μου στο blog μου ή στο facebook, για φιλους. Ειλικρινά, δεν έχει κανα νόημα εδω μέσα. Και ξεχάστε και banners, και όποια βοήθεια. Δεν εκτιμάται, κι αυτό δεν είναι πρόβλημα μου.Εγώ προσπάθησα. Ειλικρινά, κάντε με ban. Eγώ τελείωσα με αυτό το site.
AndreasCYDate: Παρασκευή, 21.10.2016, 06:02 | Message # 54
magianna, καλημέρα από κύπρο,ο Dunson ήταν από τους καλύτερους εδώ μέσα γιατί τον αποκλείσατε να σέβεστε την άποψη του αλλου ,"αποκλιστεμε" και εμενα τότε

Added (21.10.2016, 07:02)
---------------------------------------------
ήταν  το μονο άτομο εδώ μέσα που είχα επικοινωνία τώρα τι θα κάνω?

SoullessRiderDate: Παρασκευή, 21.10.2016, 12:05 | Message # 55
AndreasCY,
α) Σε 2 μήνες από την εγγραφή ενός μέλους, εμείς δεν θεωρούμε κάποιον ως τον καλύτερο, από την στιγμή που υπάρχουν μέλη (απλά ή μη) με χρόνια "παρουσίας", βοήθειας προς τα άλλα μέλη και αλληλεπίδρασης με τα υπόλοιπα μέλη.

β) Ο "Dunson" προκάλεσε μόνος του τον αποκλεισμό του.

Η συμπεριφορά του :
να "συνομιλεί" σε θέμα στο forum με τη magianna θέτοντας προτάσεις στο 1ο μήνυμα,
αλλά στο 2ο να δείχνει, κατά την ανάλυση του σκεπτικού του,
πως "έχει ξεφύγει" από τα νεύρα και να ζητά μόνος του ban,
απαξιώνοντας τη magianna και όλη τη σελίδα,
συνεχίζοντας με
γέμισμα με spam το chat,
γέμισμα με θέματα spam το forum,
γέμισμα με spam στα σχόλια ταινιών / σειρών,
γέμισμα με αρνητικές ψήφους σε εμένα αλλά και στη magianna...

Και όλα αυτά μέσα σε μια - δυο μέρες,
γιατί σε κάποια μέλη δεν άρεσε η ταινία που ανέβασε,
με αποτέλεσμα να καταλάβει πως υπάρχουν άτομα με διαφορετικό γούστο από εκείνον,
στα οποία δεν μπορεί να επιβληθεί.....απέδειξαν πως δεν έχει θέση εδώ.

Και να σκεφτείς πως είχε εκφράσει και τις βλέψεις του να γίνει moderator....
alex@Date: Παρασκευή, 21.10.2016, 12:49 | Message # 56
SoullessRider και αγαπημένη Magianna καλησπέρα.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο προηγούμενο με το Dunson και όντως συμφωνώ οτι η τελευταία του απάντηση προς τη Magianna ήταν λίγο άτοπη, αλλά πιστεύω οτι δεν υπήρχε λόγος να αποκλειστεί.
Να σημειώσω οτι δεν τον ξέρω, απλά είδα κινητικότητα και μπήκα να δω τί γίνεται!)
Αυτό είναι ένα σημείο στο οποίο ο καθένας γράφει προτάσεις που μπορεί να είναι και οι πιο κουφές, ειδικά αν δεν έχει γνώση της χρήσης ενός τέτοιου site. Εσείς διαβάζετε και αξιολογείτε κατά πόσο είναι σοβαρές και εφαρμόσιμες ή μη. Δεν υπάρχει λόγος να έρχεστε σε αντιπαραθέσεις ή να μπλοκάρετε κάποιον γι' αυτό. (Για την ακρίβεια εγώ στη θέση σας δεν θα απαντούσα καν σε κάθε πρόταση. Εάν μπορούσε κάποια απο αυτές να υλοποιηθεί, καλώς. Αν και όταν υλοποιούνταν, απλά θα ενημέρωνα.)
Αν αυτός ο τύπος εξέθεσε το site ή είχε κάποια, τέλος πάντων, προσβλητική συμπεριφορά εν γένει οκ. Αλλά αν το θέμα εξαντλείται στο διάλογο αυτό που διαβάζω εδώ μέσα, δεν υπάρχει λόγος...
Αυτά είχα να πω και χώθηκα!! wink
Καλό μεσημέρι.

Added (21.10.2016, 13:49)

Quote alex@ ()
SoullessRider και αγαπημένη Magianna καλησπέρα.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο προηγούμενο με το Dunson και όντως συμφωνώ οτι η τελευταία του απάντηση προς τη Magianna ήταν λίγο άτοπη, αλλά πιστεύω οτι δεν υπήρχε λόγος να αποκλειστεί.
Να σημειώσω οτι δεν τον ξέρω, απλά είδα κινητικότητα και μπήκα να δω τί γίνεται!)
Αυτό είναι ένα σημείο στο οποίο ο καθένας γράφει προτάσεις που μπορεί να είναι και οι πιο κουφές, ειδικά αν δεν έχει γνώση της χρήσης ενός τέτοιου site. Εσείς διαβάζετε και αξιολογείτε κατά πόσο είναι σοβαρές και εφαρμόσιμες ή μη. Δεν υπάρχει λόγος να έρχεστε σε αντιπαραθέσεις ή να μπλοκάρετε κάποιον γι' αυτό. (Για την ακρίβεια εγώ στη θέση σας δεν θα απαντούσα καν σε κάθε πρόταση. Εάν μπορούσε κάποια απο αυτές να υλοποιηθεί, καλώς. Αν και όταν υλοποιούνταν, απλά θα ενημέρωνα.)
Αν αυτός ο τύπος εξέθεσε το site ή είχε κάποια, τέλος πάντων, προσβλητική συμπεριφορά εν γένει οκ. Αλλά αν το θέμα εξαντλείται στο διάλογο αυτό που διαβάζω εδώ μέσα, δεν υπάρχει λόγος...
Αυτά είχα να πω και χώθηκα!! wink
Καλό μεσημέρι.

Τα παίρνω όλα πίσω οκ. Είδα κάποια πράγματα και σχημάτισα γνώμη... dry
SoullessRiderDate: Παρασκευή, 21.10.2016, 13:08 | Message # 57
alex@,
Το να απαντάς σε προτάσεις είναι το πρέπον,
για να δείξεις στο μέλος πως δεν το έχεις "γραμμένο".

Και μέσα από τις απαντήσεις δείχνεις στο μέλος κατά πόσο οι προτάσεις του,
πέρα από το να είναι λογικές -> είναι ή όχι εφαρμόσιμες.

Μέσα από αυτή την διαδικασία (διάλογος)
υπάρχει και η ηθική - να το θέσω έτσι - επιβράβευση προς το μέλος,
για τον κόπο του να προτείνει κάτι για τη βελτίωση της σελίδας

Να το θέσω λοιπόν απλά :
δεν είναι όλες οι σελίδες στο internet δημιουργημένες με τον ίδιο τρόπο / με την ίδια "πλατφόρμα" / "μηχανή".

Ανάλογα τον τρόπο δημιουργίας τους,
έχουν ή δεν έχουν κάποια ευελιξία / "δυνατότητες"
και συνυπολογίζοντας ανάλογα με αυτά, τον σκοπό και τους κινδύνους,
μπορεί κάποια ιδέα να είναι ή όχι εφαρμόσιμη.

Το παρόν θέμα δεν έγινε / παρέμεινε "για τα μάτια του κόσμου",
αλλά για να εξυπηρετήσει πραγματικά, ως μέσο, τη βελτίωση της σελίδας,
αναγνωρίζοντας από πλευράς της διαχείρισης
πως υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι με γνώσεις και ικανότητες.

Ο διάλογος για τις προτάσεις του "Dunson"
ήταν σε εξέλιξη με έναν από τους αρμόδιους διαχειριστές / συντονιστές (magianna),
προς ανάλυση τον προτάσεών του
και την επεξήγηση για το κατά πόσο κάποια από αυτά που σκεφτόταν / πρότεινε
ήταν εφικτά / δυνατόν να εφαρμοστούν στη σελίδα ή όχι.
Αλλά ο ίδιος στο τέλος από το 2ο μόλις μήνυμά του έβγαλε μια καθ'όλα αδικαιολόγητη επιθετικότητα.

Ο διάλογος με το συγκεκριμένο μέλος δεν σταμάτησε λοιπόν από μέρους μας,
αλλά από μέρους του,

όταν ο ίδιος με τις πράξεις του προκάλεσε τον αποκλεισμό του.

Το να κάνεις τα παραπάνω,
καταλήγοντας ακόμα και σε αλλαγή ονόματος (στη σελίδα προφίλ του) βρίζοντας mod,
όταν ήδη σε μήνυμά σου έχεις προσβάλει τουλάχιστον τα μισά μέλη της σελίδας
στη σελίδα της ταινίας που ανέβασε)
χωρίς να σου έχουμε κάνει για αυτό ούτε ένα προειδοποιητικό ban -> αλλά αντιθέτως,
να θέτουμε το θέμα της λανθασμένης σου συμπεριφοράς δημόσια για συζήτηση ή συμμόρφωση για να μην νομίζει κανένα μέλος πως κάποιος είναι δέκτης ιδιαίτερης αντιμετώπισης (η απάντησή μου στο μήνυμά του),
δεν θέτει κανένα θέμα περεταίρω ελαστικότητας και συζητήσεως.

Δεν ευθυνόμαστε εμείς αν κάποιος είναι αντικοινωνικός / δεν ξέρει από απλό διάλογο
και σίγουρα
δεν οφείλουμε να τον ανεχτούμε όταν έχει παραβεί τόσους κανόνες - γραπτούς ή μη.
alex@Date: Παρασκευή, 21.10.2016, 13:16 | Message # 58
Quote AndreasCY ()
γιατί τον αποκλείσατε ,"αποκλιστεμε" και εμενα τότε
- Άτοπο και διαγράφεται (από SoullesRider) - 
Υπάρχουν κανα μύριο χρήστες εδώ μέσα που μπορείς να συνομιλήσεις. Κανείς δε σου κάνει;
DunsonReloadedDate: Παρασκευή, 21.10.2016, 15:26 | Message # 59
Quote AndreasCY ()
magianna, καλημέρα από κύπρο,ο Dunson ήταν από τους καλύτερους εδώ μέσα γιατί τον αποκλείσατε να σέβεστε την άποψη του αλλου ,"αποκλιστεμε" και εμενα τότε
Added (21.10.2016, 07:02)
ήταν  το μονο άτομο εδώ μέσα που είχα επικοινωνία τώρα τι θα κάνω?

Γίνεσαι λιγάκι υπερβολικός, αλλά Thanx.
Στο κομμάτι με italics, προς GODERATOR...: Mάλλον εννοεί οτι έγραφα ωραίες κριτικές.
Κι όχι οτι ήθελα να σου φάω τη θέση. Jesus.

Quote SoullessRider ()
α) Σε 2 μήνες από την εγγραφή ενός μέλους, εμείς δεν θεωρούμε κάποιον ως τον καλύτερο, από την στιγμή που υπάρχουν μέλη (απλά ή μη) με χρόνια "παρουσίας", βοήθειας προς τα άλλα μέλη και αλληλεπίδρασης με τα υπόλοιπα μέλη.

Ωραίο επιχείρημα. Άρα, με αυτη τη λογικη σε 2 μηνες δε μπορεί πχ ένας άνθρωπος στην Ελλάδα να κανει την αλλαγη οταν εχει πραγματικα καλες προθεσεις και μη διεφθαρμενη ατζεντα,επειδή η πατροπαράδοτη παραδοσιακή πολιτική του πασοκ,νδ,συριζα μεχρι στιγμης κραταει ενα ολοκληρο κρατος παρακρατους σε λειτουργία - κι αυτό είναι πιο σίγουρο, από το να γκρεμιστούν όλα συθέμελα και να αρχίσουν από την αρχή.

Σε ποιο σημείο ακριβώς μας λες οτι αυτό είναι επιβολή της άποψης σου, είναι πριν ή μετά το εμβατήριο?

Heil God!

Quote alex@ ()
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο προηγούμενο με το Dunson και όντως συμφωνώ οτι η τελευταία του απάντηση προς τη Magianna ήταν λίγο άτοπη, αλλά πιστεύω οτι δεν υπήρχε λόγος να αποκλειστεί.

Το μόνο προηγούμενο που υπάρχει είναι, ο φασισμός και η κλίκα που έχουν αναπτύξει κάποια ατομάκια εδώ μέσα.
Το να πεις οτι η απάντηση μου είναι άτοπη είναι σαν να με αναιρείς, λες και δεν είχα επιχειρήματα. Ενώ είχα.
Tο beef δημιουργήθηκε λόγω του οτι οπως λέει ο κύρ Moderator -κατά τα λεγόμενά του- τσαντίστηκα επειδή μου κάνανε αρνητικά σχόλια στη ταινία που ανέβασα Όχι φίλτατε. Τσαντίστηκα, που λόγω ζήλειας, ή οτιδήποτε άλλο, η Magianna όπου πάω κι αφήνω κριτική, πάει και γράφει σε ένα επιτηδευμένα καλύτερο στυλάκι. Θα μπορούσα βέβαια να της το πω αυτό προσωπικα, αλλά νομιζω οτι υπερεκτιμούμαι - κοινώς, με περνάει για μαλάκα. Τσαντίστηκα, επειδή βλέπω όλα μου τα σχόλια μετά την κριτική στο WestWorld να είναι συνήθως μείον, ενώ κάποιων άλλων να ειναι αυτόματα τα διπλάσια. Τσαντίστηκα γιατί αφήνετε σχόλια όπως "Αηδία,εμετός,και κόπρανα όλα σε μια ταινία" να υπάρχουν, και τους δίνετε ελευθερία λόγου, αλλά ΕΓΩ, που γράφω οτι λειτουργεί υπογείως ένα σύστημα που ο καθένας κάνει like/dislike στους φίλους του - πιθανόν και γινεται κι απο moderators - αυτόματα υποβιβάζει την όποια εποικοδομητική κριτική ή αντικειμενική σκέψη. Τσαντίστηκα γιατί θεωρώ οτι στον ελεύθερο λόγο θα πρέπει να υπάρχουν επιχειρήματα, αν το πρόβλημα σου είμαι εγώ, που άρχισα από χτες επίθεση, ενώ στην τόσο ειρηνική και καλά ομαλή κοινότητα σου, υπάρχουν άτομα που ο ελεύθερος λόγος τους, είναι ΔΕ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ, και χωρίς επιχειρήματα αναιρούν την όποια άποψη έχω ΕΓΩ. Ναι ρε φιλε, θες να εκφράζεις την άποψη σου, αλλα η ελευθερία της δικής σου, σταματάει εκεί που αρχίζει η δική μου, κι αυτό δεν είναι μονομερής άποψη, όταν βλεπω οτι αρχικα καταπατας την άποψη μου. Αναφέρομαι στο σχόλιο του stoukasss...Όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να κοιτάξει το παλιό προφιλ Dunson, να δει τα σχόλια μου, και τι έχει συμβεί. Τσαντίστηκα γιατί η κα Magianna η οποία απόσο είχα δει όταν είχε ανοιχτες τις πληροφορίες της, είναι μικρότερη μου και έχει μια υπεροπτική διάθεση και μια ειρωνία, ακόμα και στα μηνυματα της - ενώ προσπάθησα να τη διαχειριστω και να το παίξω καλός μαζί της, λογου χάρην, νομίζω οτι είναι κομπλεξική κι ανώριμη. Και θέλει να δείχνεται συνεχώς στα σχόλια - επομένως όταν είδε οτι κάποιος είναι ενεργός στο site, φοβήθηκε μη χάσει το reputation. LOL.

Quote SoullessRider ()
Δεν ευθυνόμαστε εμείς αν κάποιος είναι αντικοινωνικός / δεν ξέρει από απλό διάλογο
και σίγουρα
δεν οφείλουμε να τον ανεχτούμε όταν έχει παραβεί τόσους κανόνες - γραπτούς ή μη.

Ναι, είμαι αντικοινωνικός - κι επίσης αρκετά ενσυναίσθητος ωστέ να ξέρω αμέσως ποια άτομα έχουν "κακή αύρα".

Πως μου το πες αυτό στο μηνυμα? Ο,τι από την αρχη με ειχες καταλαβει? Ειχες καταλαβει τι?
Διέγραψες και τα μηνυματα μου προς τον Kinoman, τον admin της σελίδας? Εσβησες κι αυτα που ελεγα οτι θελω να βοηθησω με το σαητ, και του στειλα το banner ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΧΩΡΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗ?
Εσβησες κι αυτα που εστειλα για τη Magianna και εσενα?

Ειμαι ασχετος απο κωδικες κλπ, δε ξερω...γινεται αραγε? Κι αν γινεται, το έκανες?

Γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως ειχες καταλαβει απο την αρχη.

Γιατι αραγε εσβησε το θεμα που ειχα κανει στο forum με το banner, για το site? Για να παρούσιάσει τη δική του πλευρά των γεγονότων και να με παρουσιάσει σαν κακό?

Για του λόγου το αληθές

ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΟΥ SOULESSRIDER και της MAGIANNA. SORRY.

Και μολις ημουν ετοιμος να σου στειλω ενα link με το προφιλ μου, τη σελιδα του προφιλ μου με τις κριτικες,ολα τα σχολια μου, για να τα δεις. Και βλεπω, οτι στο forum, ενω ολοι οι χρηστες εχουν τη δυνατοτητα να πατησεις πανω στο προφιλ τους να δεις τι εχουν γραψει κλπ, ξαφνικα, εγω ειμαι απενεργοποιημενος. Δεν υπαρχει λινκ, για να δεις τι εχω γραψει.
Κι ομως, εχω δει κι αλλους banned λογαριασμους, χτες επεσα τυχαια σε εναν, και μπορουσα να πατησω πανω τους να δω τι εχουν γραψει.

ΜΠΡΑΒΟ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ, FULL.

Anyway. Ο,τι έχω γράψει τελευταία. Εκτός από κάποια τελευταία σχόλια spam με μια υποθεση ταινιας copy paste που διαγραφηκαν χτες.

Αυτό είναι ένα σημείο στο οποίο ο καθένας γράφει προτάσεις που μπορεί να είναι και οι πιο κουφές, ειδικά αν δεν έχει γνώση της χρήσης ενός τέτοιου site. Εσείς διαβάζετε και αξιολογείτε κατά πόσο είναι σοβαρές και εφαρμόσιμες ή μη.

Quote SoullessRider ()
Να το θέσω λοιπόν απλά :
δεν είναι όλες οι σελίδες στο internet δημιουργημένες με τον ίδιο τρόπο / με την ίδια "πλατφόρμα" / "μηχανή".

Aς μου το έγραφε αυτό η κοπελιά σου πιο ευγενικά.

Quote SoullessRider ()
Ο διάλογος για τις προτάσεις του "Dunson"
ήταν σε εξέλιξη με έναν από τους αρμόδιους διαχειριστές / συντονιστές (magianna),
προς ανάλυση τον προτάσεών του
και την επεξήγηση για το κατά πόσο κάποια από αυτά που σκεφτόταν / πρότεινε
ήταν εφικτά / δυνατόν να εφαρμοστούν στη σελίδα ή όχι.
Αλλά ο ίδιος στο τέλος από το 2ο μόλις μήνυμά του έβγαλε μια καθ'όλα αδικαιολόγητη επιθετικότητα.

Ενω η επιθετικότητα στα μηνύματα της Magianna, ή στα ειρωνικα της σχόλια, τη βλέπω μονο εγω...Και ειναι δικαιολογημενη. Γιατι ειναι moderator. Αλλα οταν εγω γραφω εριστικα σχολια, ή προκαλω, δεν ειμαι. Γιατι ειμαι ενας απλος χρηστης.

Και βλεπεις, εκει ειναι που χτυπαει. Αυτο με ενοχλει παρα πολυ.

Μπορουσε απλα να γραψει, οτι εχουμε μια διαφορετικη πλατφορμα στο site, οχι οτι το σχολιο μου ειναι ΑΤΟΠΟ, απο τη στιγμη που ειμαι σε ενα φορουμ, με thread ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ SITE KAΛΥΤΕΡΟ, και γραφω την προταση μου -και πες οτι εγω ειμαι και λιγο χαζος,ή διανοητικα, δεν παω καλα - αυτο ηταν το καλυτερο που μπορει να απαντησει η Magianna? A...ναι.

Μη ξεχάσω.Θα εβαζα ενα ωραιο αποσπασμα απο το σχολιο σε αυτη τη κριτικη που εγραψα, και μου αφησες απαντηση οτι τη λεω σε ολους - τη κριτικη στο "Πεφτουν οι σφαιρες σα το χαλαζι" που γραφω οτι η ταινια αυτη χτυπαει τους νεοελληνες, με την εικονα που προβαλλει, και γι αυτο την εκοψαν στην ερτ το 1984, και κανω μια γλαφυρη και καυστικη περιγραφη του νεοελληνικου κινηματογραφου, απο τη finos film και μετα...
Και γραφεις, λοιπον στο πάτο του σχολιου, οτι Αν θεωρω τον εαυτο μου "υπεραναπτυγμενο" "εξυπνο" "ανωτερο" και δε ξερω τι αλλα επιθετα χρησιμοποιεις, να το κανω αλλου γιατι δεν ειναι σωστη συμπεριφορα για αυτο το site.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΕΣΥ ΚΙ Η MAGIANNA λοιπόν.

Η δική μου πλευρά της αλήθειας. Εγώ όπως είπα μετακομιζω την κριτικη μου σκεψη στη σελιδα μου στο fb και σε αλλα site. Για ασφάλεια πριν ποσταριστεί αυτό θα στείλω το μηνυμα και σε αλλα δυο άτομα, που εγραψαν σε αυτο το thread, γιατι o Goderator μπορει να το σβησει.

Δεν εχω κατι με κανεναν, το site ηταν ωραιο.Η κοινοτητα επι το πλειστον καλη. Απλα ατομα που εχουν το συνδρομο του Θεου, και αδικαιολογητες συμπεριφορές, ή αδικίες στους σχολιασμούς, και φασιστική συμπεριφορά κατά το μη αποκλίνον, με ενοχλουν. Οι προτασεις μου για την πλατφορμα, ας αξιολογηθουν απο τον admin και βλεπουμε....

Η μονη χαρα που πηρα με ολο αυτο, ειναι οτι υπηρξε κι ενα ατομο που ειδε οτι κατι συμβαινει και θεώρησε σωστό να ρωτήσει...Και θα υπαρξουν κι αλλοι.
Καλό απόγευμα σε όλους, και καλές θεάσεις!
Attachments: 4947117.jpg(176Kb) · 3636777.jpg(145Kb)
nikolis1924Date: Παρασκευή, 21.10.2016, 15:58 | Message # 60
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ Foyle's War (TV Series 2002–2015) ΜΕ ΕΛΛΗΝΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ???
Forum teniesonline.ucoz.com » Συχνές ερωτήσεις » Ερωτήσεις μελών / Βοήθεια » Προτεινουμε για να γίνει καλύτερο το Site!
Page 4 of 5«12345»
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια