Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Τρίτη, 06.12.2016, 18:00
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum teniesonline.ucoz.com » Διαφορα » Οι Καλύτερες Ατάκες » Χιούμορ και Πνεύμα...
Χιούμορ και Πνεύμα...
tarantulaDate: Τετάρτη, 20.01.2016, 11:59 | Message # 1
Group: Vip
Status: Offline
Άνθρωπος
Η απόδειξη ότι ο άνθρωπος είναι το ευγενέστερο από όλα τα πλάσματα, είναι το γεγονός ότι κανένα άλλο πλάσμα δεν το αρνήθηκε.

Αν ο άνθρωπος έχει εξελιχθεί από μαϊμούδες και πιθήκους, τότε γιατί έχουμε ακόμα μαϊμούδες και πιθήκους;

Τελικά έμαθα τι ξεχωρίζει τον άνθρωπο από τα ζώα: οικονομικά προβλήματα.

Κόσμος & Σύμπαν
Αν είναι αλήθεια ότι το ανθρώπινο είδος είναι το μόνο στο σύμπαν, τότε πρέπει να πω ότι το σύμπαν είχε μάλλον χαμηλούς στόχους και ότι συμβιβάστηκε με πολύ λίγα.

Αν ο κόσμος είναι μια θεατρική σκηνή, πού ακριβώς κάθεται το κοινό;

Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Συνείδηση
Η καθαρή συνείδηση είναι σαν το καθαρό χρυσάφι: όσο πιο καθαρή, τόσο πιο υψηλή η τιμή πώλησης.

Η συνείδησή του ήταν πεντακάθαρη. Δεν την είχε χρησιμοποιήσει ποτέ.

Ζωή
Η ζωή είναι ωραία, αλλά τα ‘χει με άλλον!

Το πρόβλημα με τη ζωή είναι ότι δεν έχει μουσική υπόκρουση.

Οι άνθρωποι ζουν πια περισσότερα χρόνια, εξέλιξη που κρίθηκε απαραίτητη προκειμένου να γίνει δυνατή η αποπληρωμή των τριακονταετών στεγαστικών δανείων.

Η ζωή δεν μιμείται την τέχνη. Μιμείται την κακή τηλεόραση.

Κανένας δεν πεθαίνει παρθένος· η ζωή τους πηδάει όλους.

Στο Βιβλίο της Ζωής, οι απαντήσεις δεν είναι στις τελευταίες σελίδες.

Θάνατος
Κάθε αποχωρισμός είναι ένας μικρός θάνατος, αλλά κάθε θάνατος είναι ένας μεγάλος αποχωρισμός.

Οι φόροι και ο θάνατος θα υπάρχουν πάντα. Ο θάνατος όμως δεν γίνεται χειρότερος κάθε χρόνο.

Θέλω έναν παπά, έναν ραβίνο και έναν προτεστάντη πάστορα. Θέλω να μοιράσω τις πιθανότητές μου.

Όταν πεθάνω, θέλω να πεθάνω ήσυχα σαν τον παππού μου που πέθανε στον ύπνο του. Όχι ουρλιάζοντας όπως όλοι οι επιβάτες στο αυτοκίνητό του.

Αν τυχόν πεθάνεις σε ασανσέρ, βεβαιώσου ότι πάτησες το κουμπί που πάει προς τα πάνω.

Προλήψεις
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό.

Παράδεισος
Χρησιμότητα είναι όταν έχεις ένα τηλέφωνο, πολυτέλεια είναι όταν έχεις δύο, αφθονία όταν έχεις τρία και παράδεισος όταν δεν έχεις κανένα.

Φαντάσου μόλις πεθάνεις, να συναντήσεις το Θεό και να σε ρωτήσει:
«Λοιπόν, πώς σου φάνηκε ο Παράδεισος;»

Κόλαση
Ο παράδεισος είναι ένας Βρετανός αστυνομικός, ένας Γάλλος μάγειρας, ένας Γερμανός μηχανικός, ένας Ιταλός εραστής και την οργάνωση έχουν οι Ελβετοί. Η κόλαση είναι ένας Βρετανός μάγειρας, ένας Γάλλος μηχανικός, ένας Γερμανός αστυνομικός, ένας Ελβετός εραστής και την οργάνωση έχουν οι Ιταλοί.

Forum teniesonline.ucoz.com » Διαφορα » Οι Καλύτερες Ατάκες » Χιούμορ και Πνεύμα...
Page 1 of 11
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια