Αρχική Forum Σειρές Κάτοχοι Πνευματικών Δικαιωμάτων
Κεντρικό Μενού
Τυχαία ταινία
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Κυριακή, 19.11.2017, 10:44
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum teniesonline.ucoz.com » Ταινίες » Ποια Είναι η Ταινία που σας Έκανε να τα Δείτε όλα με Άλλο Μάτι; » Εμπόριο Λευκής Σαρκός (Human Trafficking)
Εμπόριο Λευκής Σαρκός (Human Trafficking)
CrystaleniaDate: Δευτέρα, 12.01.2015, 22:42 | Message # 1
Group: moderator
Status: Offline
Μια δυνατή ταινία, η οποία έχει ναι μεν ένα δυσάρεστο θέμα, το εμπόριο σαρκός, αλλά περιέχει (δυστυχώς) και πολλές αλήθειες. Δείχνει ότι αυτά
τα κυκλώματα εξαπλώνονται με πολλούς τρόπους και είναι σαν τα παγόβουνα.
Εσύ μπορεί να βλέπεις την κορυφή του, αλλά δεν μπορείς να ξέρεις τι
κρύβει απο κάτω...
Μας υπενθυμήζει οτι πρέπει να είμαστε σε επιφυλακή σε ότι αφορά το ποιούς εμπιστευόμαστε με τα προσώπικα μας και
να μην αφήνουμε άτομα μικρής ηλικίας ανεξέλεγκτα. Τονίζει ίσως και το πόσο σημαντικό είναι να έχουμε μία καλή και ειλικρινή σχέση με τα παιδιά μας. Αν π.χ. εκείνο το κορίτσι που ήθελε να γίνει μοντέλο εμπιστεύονταν τους γονείς του και είχε μοιραστεί την ιδέα αυτή μαζί τους, η ζωή του θα ήταν τελείως διαφορετική... Και κατα κάποιο τρόπο απεικονίζει και την ειρωνία που υπάρχει καμιά φορά στην ζωή... Εκείνα τα κορίτσια που απορρήφθηκαν απο το καστινγκ και δύρισαν σπίτια τους, άραγε έμαθαν ποτέ πόσο τυχερά ήταν και ότι αντί για απογοητευμένα θα έπρεπε να είναι ευγνόμων που δεν επιλέχθηκαν; Κάποιος μπορεί να πει
οτι αυτά είναι μακριά και δεν αφορούν εμάς, κι όμως, καμία φορά μπορεί
να είναι διπλα σου και απλά να μην το έχεις προσέξει.Ή να μην θες να τα
δεις... 

Όταν πρωτοείδα αυτή τη ταινία ήμουν στα μέσα της εφηβείας (15-16 χρονών) και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να αλλάξω
e-mail. Μπορεί να ακούγεται αστείο αλλά μετά από αυτό το σκεφτόμαι πάντα
δύο φορές πριν δώσω το e-mail μου ή το κινητό μου σε κάποιον, ιδίως
όταν δεν τον γνωρίζω. Λένε πως κάποια πράγματα τα παθαίνεις και τα
μαθαίνεις, για κάποια άλλα ίσως χρειάζεται απλά ενα καλό
ταρακούνημα.....
κουλίτσαDate: Τετάρτη, 30.08.2017, 17:58 | Message # 2
Group: Vip
Status: Offline
Crystalenia, την έχω δει και εγώ την ταινία....έχεις δίκιο σοκαρίστηκα,ήμουν πιο μικρη όταν την είδα εκείνη την περίοδο με επηρέασε πολύ φοβόμουν κ τη σκιά μου όταν έβγαινα έξω,μην τυχόν κάποιος με ακολουθήσει και πάθω ότι τα κορίτσια στην ταινία...είναι και άλλη μια ταινία με παρόμοιο περιεχόμενο δεν θυμάμε τίτλο αλλά είναι μια μπατσίνα που προσπαθεί να σώσει ανήλικα κορίτσια μέσα από ένα τέτοιο κύκλωμα
Forum teniesonline.ucoz.com » Ταινίες » Ποια Είναι η Ταινία που σας Έκανε να τα Δείτε όλα με Άλλο Μάτι; » Εμπόριο Λευκής Σαρκός (Human Trafficking)
Page 1 of 11
Search:

Πρόσφατες Αναρτήσεις
Forum
Πρόσφατα σχόλια